Artbud IV liga: Fantastyczne derby w Gołuchowie i walka do samego końca. Ciekawe widowisko w Pobiedziskach

Jakub Kowalski
Unia Swarzędz odniosła trzecie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu i umocniła się w czołówce tabeli, a przy tym powiększyła swoją przewagę m.in. nad Huraganem Pobiedziska. Jan Piechota/Unia Swarzędz
Pod szyldem nowego sponsora tytularnego rozgrywek - Artbud IV liga dostarczyła wielu emocji w 7. kolejce. Swoje spotkania wygrali główni faworyci, zajmujący obecnie czołowe miejsca w lidze. Niebywałego dokonali zawodnicy LKS Gołuchów, którzy przegrywali już 0:3, ale zaledwie w 20 minut potrafili odwrócić losy spotkania i sięgnąć po komplet punktów. Na pozycji lidera pozostają niezmiennie gracze Nielby Wągrowiec.

Ciekawie zapowiadało się piątkowe starcie beniaminka ze spadkowiczem z III ligi, Huragan podejmował Unię Swarzędz. Od początku spotkania to gospodarze prowadzili grę, goście zaś wyczekiwali na odpowiedni moment do ruszenia z kontratakiem. W 32. minucie gościom udało się przeprowadzić skuteczną akcję. Mikołaj Rakowski miękkim podaniem obsłużył Mikołaja Panowicza, a ten pięknym uderzeniem z powietrza pokonał bezradnego bramkarza.

Niespełna 10 minut później było już 2:0 dla przyjezdnych. Niefrasobliwe wybicie golkipera Huraganu wykorzystał Filip Soboń, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Po zmianie stron gra podopiecznych Pawła Kutyni wyglądała lepiej, ale długo nie przynosiła oczekiwanych rezultatów. Często brakowało po prostu decyzji o oddaniu strzału. W 73. minucie uderzenia na bramkę mało kto się spodziewał. Piłka po centrostrzale zupełnie zmyliła bramkarza Unii i zatrzepotała w siatce. Mimo nacisków ze strony gospodarzy, wynik nie uległ zmianie, choć z perspektywy spotkania, Huragan zasłużył przynajmniej na jeden punkt.

Huragan Pobiedziska - Unia Swarzędz 1:2
Bramki: 73. Jakubek - 32. Panowicz, 41. Soboń

Gracze LKS Gołuchów, którzy w miniony weekend zmierzyli się z rezerwami KKS Kalisz, mogą być świetnym przykładem tego, że zawsze należy grać do samego końca. Żubry wyglądały fatalnie i po 60 minutach przegrywały aż 0:3, więc wśród kibiców nie było już nadziei na odwrócenie losów spotkania. A jednak...na dwadzieścia minut przed końcem spotkania, kontaktową bramkę zdobył Maciej Wandzel i tak oto ruszyła lawina ataków gospodarzy, po których padały kolejne bramki.

W 77. minucie świetne podanie prostopadłe otrzymał Paweł Stempień, który od razu popędził w kierunku bramki kaliszan. Napastnik uderzył po długim rogu i nie dał żadnych szans bramkarzowi zmniejszając dystans do rywali. Dziesięć minut później uderzenie szczupakiem Krystiana Benuszaka dało gospodarzom upragnione wyrównanie i sprawiło, że niemożliwe stało się możliwe, a przecież nie był to jeszcze koniec spotkania.

W doliczonym czasie gry Paweł Stempień posłał piłkę w pole karne, a strzał głową Macieja Wandzla zatrzepotał w siatce bezradnego golkipera KKS II Kalisz. Goście nie mogli w to uwierzyć i po tej bramce całkowicie zrezygnowali z gry. To pozwoliło podopiecznych Macieja Dolaty na strzelenie jeszcze jednego gola, który absolutnie zamknął to spotkanie.

LKS Gołuchów - KKS II Kalisz 5:3
Bramki: 70., 91. Wandzel, 77. Stempień, 87, 95. Benuszak - 3. Kieliba, 41. Gęsior, 51. Przybył

Jednym z hitów minionej kolejki było starcie w Ostrowie Wielkopolskim. Świetnie spisująca się ostatnio Centra podejmowała Mieszka Gniezno, który na wyjazdach radzi sobie dość średnio. Gospodarze od początku narzucili swoje tempo gry i pokazali kibicom bardzo dobry futbol, okraszony ostatecznie dwiema bramkami. Dublet na swoim koncie zanotował Jakub Michalski. Wychowanek Centry pokonał bramkarza rywali zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, udowadniając znaczącą przewagę swojej drużyny. Ostrowianie kontynuują imponującą serię zwycięstw na własnym stadionie. Była to już czwarta z rzędu wygrana na stadionie przy Kusocińskiego 1.

Warta Międzychód - Victoria Września 1:2

10 najdroższych transferów w historii Lecha Poznań. To na ty...

WAGs Warty Poznań. Trzeba przyznać, że piłkarze Zielonych mają gust! Zobaczcie, czyje serca udało im się podbić. Oto ich żony i partnerki.Zobacz zdjęcia partnerek Warciarzy --->

WAGs Warty Poznań. Oto żony i partnerki piłkarzy Zielonych -...

Wielkopolska skrywa w sobie wiele wyróżniających się obiektów piłkarskich zachwycających m.in. świetnym położeniem czy nowoczesną infrastrukturą. Stadiony w małych miejscowościach posiadają również ciekawą historię, którą postanowiliśmy przybliżyć w zestawieniu najlepiej położonych obiektów piłkarskich w naszym regionie. To nasz subiektywny ranking.Zobacz najładniejsze obiekty piłkarskie w Wielkopolsce ---->

10 najładniejszych i najlepiej zlokalizowanych stadionów pił...