Artbud IV liga: Konsekwentna Unia Swarzędz i festiwal bramek w Szydłowie

Jakub Kowalski
Mikołaj Panowicz zdobył w tym sezonie już 10 bramek dla Unii Swarzędz. W tym momencie 28-letni snajper jest wiceliderem strzelców Artbud IV ligi. Jan Piechota/Unia Swarzędz
Dzięki wygranej nad Victorią Września, zawodnicy Unii Swarzędz po 14. kolejkach utrzymali przewagę nad resztą stawki i spokojnie zmierzają po tytuł mistrza jesieni. Szansę na utrzymanie dystansu do podium zmarnowała Nielba Wągrowiec, która w miniony weekend tylko podzieliła się punktami z Polonią 1908 Marcinki Kępno. Dla podopiecznych trenera Adriana Kurzawy to już trzecie spotkanie ze zdobyczą punktową. Najwięcej emocji przyniosło starcie w Szydłowie. Iskra zaskoczyła i nie dała żadnych szans LKS Gołuchów, strzelając rywalom aż 6 goli.

W rewelacyjnej formie są w ostatnich tygodniach podopieczni trenera Tomasza Bekasa. Unia odniosła w miniony weekend szóste zwycięstwo z rzędu w lidze i pozostała liderem rozgrywek, utrzymując przewagę punktową nad pozostałymi rywalami. Kolejną ofiarą unitów została Victoria Września, która zdecydowanie rozczarowuje w tym sezonie. Biało-zieloni są najgorszą defensywą w lidze, a po spotkaniu w Swarzędzu mają na swoim koncie aż 37 straconych bramek w dotychczasowych 14 kolejkach.

Gospodarze rozpoczęli strzelanie już w 2. minucie. Piłkę do siatki skierował Mikołaj Panowicz, a asystę na swoim koncie mógł zapisać Jan Paczyński. Unii udało się strzelić kolejnego gola jeszcze przed przerwą. Ponownie na listę strzelców wpisał się Panowicz.

W drugiej połowie nie działo się już zbyt wiele, a dogodną okazję do zdobycia bramki honorowej w samej końcówce meczu mieli goście. Interwencje Dominika Nowickiego uchroniły unitów przed stratą gola i pozwoliły bramkarzowi na zachowanie 6. czystego konta w tym sezonie.

Unia Swarzędz - Victoria Września 2:0
Bramki: 2., 45. Panowicz

Zdecydowanie więcej bramek mogli obejrzeć kibice Iskry Szydłowo, którzy w miniony weekend wybrali się na stadion, by obejrzeć spotkanie z LKS Gołuchów. W pierwszej połowie powiało jednak nudą, a najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli goście, którym wyjątkowo nie sprzyjało szczęście. Piłka zatrzymała się kolejno na słupku, poprzeczce, a raz znakomitą interwencją wykazał się bramkarz gospodarzy.

Gdy obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0:0, mało kto spodziewał się, że w drugiej odsłonie meczu padnie aż 7 bramek. Iskra wyszła całkowicie odmieniona i w 8 minut zaaplikowała swoim przeciwnikom aż 3 trafienia. Na tym podopieczni Piotra Sochackiego nie poprzestali i w następnych minutach śmiało mogli podwyższyć prowadzenie. Niewykorzystane okazje zemściły się błyskawicznie, bo w 57. minucie goście strzelili gola kontaktowego.

Iskra nie pozwoliła sobie jednak na więcej strat, a sama wykorzystała następne okazje i w 10 minut dołożyła kolejne 3 bramki, całkowicie zamykając mecz. Goście nie tracili wiary i walczyli do samego końca choćby o zmniejszenie rezultatu, ale tego dnia gospodarze byli nie do zdarcia. Dla ekipy z Szydłowa to ważne punkty, pozwalające im nawiązać jeszcze walkę z czołówką tabeli.

Iskra Szydłowo - LKS Gołuchów 6:1
Bramki: 46. Skwarek, 50. Kłączyński, 53., 67. Drzewiecki, 61. Mikołajczak, 66. Buczek

Lepsze czasy nadeszły w Kępnie. Polonia 1908 Marcinki w końcu przełamała się i konsekwentnie punktuje w lidze. W miniony weekend zawodnicy Adriana Kurzawy wybrali się do Wągrowca na bardzo trudne spotkanie z Nielbą. Od początku meczu nie wyglądało to jednak na trudną przeprawę dla gości, którzy już po pierwszym kwadransie objęli prowadzenie. Piłkę do siatki skierował Borys Wawrzyniak.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 28. minucie ze zdobytej bramki mógł cieszyć się doświadczony Rafał Leśniewski. Było to jednak wszystko, na co mogli pozwolić sobie jedni i drudzy, wobec tego spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Z takiego obrotu spraw bardziej cieszą się przyjezdni.

Korona Piaski - Centra Ostrów Wlkp. 2:5

10 najładniejszych i najlepiej zlokalizowanych stadionów pił...

Tylko w ostatnich dwóch sezonach Lech Poznań zarobił około 20 milionów euro na swoich wychowankach. To w niektórych okienkach przekładało się również na kwoty, za które Kolejorz pozyskiwał nowych zawodników. Bywa, że poznaniacy chętnie sięgają do kieszeni i są jedną z drużyn, które wydają najwięcej w naszej lidze. Zobacz w galerii najdroższe transfery niebiesko-białych w historii klubu. Podane kwoty są przybliżone.Zobacz najdroższe transfery niebiesko-białych w historii klubu ---->

10 najdroższych transferów w historii Lecha Poznań. To na ty...