Artbud IV liga: LKS Gołuchów w kryzysie, niespodziewane porażki Nielby Wągrowiec oraz Centry Ostrów Wielkopolski

Maksymilian Dyśko
Nielba odnosi drugą porażkę z rzędu.
Nielba odnosi drugą porażkę z rzędu. MKS Nielba Wągrowiec
W weekend w 17. kolejce Artbud IV ligi byliśmy świadkami niespodziewanych porażek dwóch wiodących drużyn: Nielby Wągrowiec oraz Centry Ostrów Wielkopolski. Noteć Czarnków po ostatnich czterech spotkaniach bez zwycięstwa i słabej gry wreszcie sięgnęła po upragniony komplet punktów w starciu z Lipnem Stęszew.

Huragan Pobiedziska na półmetku rozgrywek podejmował Centrę Ostrów Wielkopolski. Sobotnie popołudnie okazało się szczęśliwe i pełne emocji dla kibiców gospodarzy. Wynik spotkania otworzył napastnik Huraganu, Maciej Jakubek w 40 minucie spotkania. Po zmianie stron gospodarze kreowali kolejne sytuacje podbramkowe i zagrażali bramce Centry. W 56 minucie Patryk Jóźwiak podwyższył prowadzenie i goście niespodziewanie przegrali z Huraganem Pobiedziska.

Drugi mecz z rzędu przegrała Nielba Wągrowiec, która uległa w starciu z Mieszko Gniezno. Autorami bramek dla drużyny gospodarzy zostali Dawid Radomski, który otworzył wynik w 14 minucie spotkania, oraz Jakub Hoffman, który przypieczętował zwycięstwo Mieszko dwanaście minut przed zakończeniem rywalizacji. Drużyna biało-niebieskich dzięki wygranej znacznie przybliżyła się do czołówki i traci już tylko pięć punktów do lidera tabeli, Noteci Czarnków.

LKS Gołuchów po dobrym starcie sezonu nie umie od kilku spotkań przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i odniósł siódmą porażkę w tym sezonie. Tym razem „ekipa Żubra” przegrała na własnym boisku z Kotwicą Kórnik 0:3. Autorami bramek dla drużyny przyjezdnych zostali Jakub Rasiak oraz Patryk Bordych, który strzelił dwa gole.

• Warta Międzychód - Obra Kościan - odwołany z powodu złego stanu boiska
Nasza reprezentacja dopiero od czwartku zaznajamia się z katarską pogodą. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, ale żar i tak leje się z nieba. Trudy pierwszego treningu - tak jak zresztą i Brazylijczycy - odczuł Kamil Glik. Stoper przyzwyczajony do temperatur w Italii i tak musiał się mocno schłodzić. Jego zdjęcie robi prawdziwą furorę w internecie - zobaczcie najlepsze przeróbki. Potencjalnie już we wtorek Glik będzie obchodzić wielki jubileusz w kadrze. Jeśli wystąpi z Meksykiem, a wszystko wskazuje na to, że nawet od pierwszej minuty, to zaliczy setny występ z orzełkiem na piersi. Oby wytrzymał trudy tego spotkania i samych przygotowań, bo potrzebujemy go w najwyższej formie, skoro napierać będą Raul Jimenez i spółka.

MŚ 2022. Kamil Glik styrany upałem w Katarze. Najlepsze MEMY...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0