Artbud IV liga: Noteć Czarnków wskakuje na fotel lidera, przełamanie Centry Ostrów Wielkopolski, wysoka wygrana Warty Międzychód

Maksymilian Dyśko
Noteć Czarnków wygrała wyjazdowe spotkanie przeciwko LKS Gołuchów (1:4) i objęła prowadzenie w ligowej tabeli. Paweł Drozdowicz - Agencja Reklamowa MAK
Dziewiąta kolejka Artbud IV ligi za nami. Do najciekawszego spotkania w naszej ocenie doszło w Gołuchowie, ponieważ sam mecz był bardzo emocjonujący, a przed pierwszym gwizdkiem arbitra to gospodarze zajmowali pozycję lidera. Po zakończonej rywalizacji sytuacja się zmieniła, ponieważ Noteć Czarnków po kapitalnej grze objęła prowadzenie w ligowej stawce.

LKS Gołuchów od początku spotkania przeważał i częściej zagrażał bramce przeciwnika. W 17 minucie gospodarze zagrozili bramce rywala i zamieszanie w polu karnym wykorzystał Krystian Benuszak. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem zawodników z Gołuchowa.

W drugiej części spotkania gra Noteci Czarnków uległa poprawie, a zawodnicy z Gołuchowa spoczęli na laurach. Fantastyczny występ zaliczył Wiktor Kacprzak, który doprowadził do wyrównania w 62 minucie. Sześć minut później goście przeprowadzili dynamiczną, ofensywną akcję i po błędzie defensora gospodarzy, arbiter wskazał na wapno. Przed szansą na wyprowadzenie Noteci na prowadzenie stanął ponownie Wiktor Kacprzak. Napastnik gości pewnie wykorzystał jedenastkę i mieliśmy już 1:2. Podopieczni Trenera Drozdowicza kreowali kolejne sytuacje podbramkowe. W końcowej fazie, biało-zieloni mieli więcej przestrzeni do gry z kontrataku. W 85 minucie ponownie sędzia podyktował jedenastkę i trzecią bramkę zdobył Wiktor Kacprzak. W ostatnich minutach zawodnicy popełniali wiele błędów a samo spotkanie się zaostrzyło. Arbiter był zmuszony do upomnienia zawodników kartkami. Kilka minut po wejściu na boisko, Dominik Kluk dobrze odnalazł się w polu karnym i powiększył prowadzenie gości. Spotkanie zakończyło się wygraną Noteci Czarnków, która zajmuje pierwszą lokatę z dorobkiem 22 punktów.