sportowy24
  Artur Szpilka na celowniku agencji antydopingowej

  Artur Szpilka na celowniku agencji antydopingowej

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Gac

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Pięściarz Artur Szpilka oraz trzech innych polskich zawodowców musi liczyć się z wyrywkowymi kontrolami antydopingowymi. To efekt wprowadzenia programu wspólnymi siłami federacji bokserskiej WBC oraz organizacji VADA (Voluntary Anti-Doping Agency).
  Artur Szpilka na celowniku agencji antydopingowej

  ©fot. Pawel Relikowski / Polska Press

  Na baczności musi mieć się nie tylko Szpilka, niedawny pretendent do mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej, ale także dwukrotny mistrz świata kategorii junior ciężkiej Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Andrzej Fonfara i Mateusz Masternak.

  Clean Boxing Program, który 9 maja rozpocznie się od pilotażowego 90-dniowego okresu poświęconego na edukowanie sportowców na temat zabronionych substancji oraz odżywek, obejmuje mistrzów oraz zawodników z czołowej piętnastki wszystkich kat. wagowych organizacji WBC. W tym gronie znajduje się wymieniona czwórka polskich pięściarzy.

  Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council, zaprasza do programu szefów pozostałych federacji, aby zintensyfikować walkę z coraz poważniejszym problemem dopingu w sporcie. Zawodnicy będą zobligowani za każdym razem informować o miejscu swojego pobytu, na wypadek, gdyby kontrolerzy chcieli złożyć im nieplanowaną wizytę.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku