Atom Trefl nie zmusił Chemika do maksymalnego wysiłku! W Pile zagoszczą kamery Polsatu Sport!

W poniedziałek Nafta Piła podejmuje Muszyniankę w "telewizyjnym" meczu.
W poniedziałek Nafta Piła podejmuje Muszyniankę w "telewizyjnym" meczu. Fot. Wiesław Szmagaj
Pilskie siatkarki zmierzą się w poniedziałek o godz. 18 z wiceliderem OrlenLigi, Muszynianką. Podopieczne Łukasza Przybylaka nie wygrały od 22 listopada i bardzo liczą na przełamanie złej passy. Utytułowany rywal liczy jednak też na trzy punkty...

Wydarzeniem 14. kolejki było starcie mistrza Polski, Chemika Police, z trzecią drużyną ostatniego sezonu i trzecią w tabeli, czyli Atomem Trefl Sopot. Hit w Szczecinie nie rozgrzał za bardzo publiczności. Policzanki myślami były już chyba przy kolejnym spotkaniu w Lidze Mistrzyń, a sopocianki nie miały aż tak wielu argumentów, by napędzić strachu dream teamowi z Polic. Emocji dostarczyła jedynie końcówka drugiej partii, kiedy to przy stanie 23:23 miejscowe wygrały dwie długie wymiany w ataku. Przy piłce meczowej pomyliła się w ataku z drugiej linii Klaudia Kaczorowska i stało się jasne, że Atom swoją wizytę w Szczecinie spisze na straty. I rzeczywiście w trzecim secie przyjezdne nie podjęły już walki.

W ostatniej drużynie ligi, Pałacu Bydgoszcz, w roli trenera we własnej hali zadebiutował Adam Grabowski. Jego podopieczne nie zdobyły punktu, ale wygrały seta w konfrontacji z Tauronem Dąbrowa Górnicza.

– W Sopocie mieliśmy problem z błędami w przyjęciu. Udało nam się to opanować, bo w tym spotkaniu zrobiliśmy średnio jeden taki błąd punktowy na set. Jest to bardzo wyraźna poprawa, dużo nad tym pracowaliśmy w tygodniu. Teraz z kolei uwidocznił się jednak nowy mankament, a mianowicie atak z wysokich piłek na podwójnym bloku – przyznał popularny „Grabarz”.
Cenne zwycięstwo odniosła natomiast Legionovia, pokonując Budowlanych Łódź. – Spodziewałem, że tak to będzie wyglądało. Wwiedziałem, że to będzie walka zdeterminowanych z tymi gorzej umotywowanymi – zauważył trener-koordynator Budowlanych, Jacek Nawrocki.

Wyniki 14. kolejki OrlenLigi siatkarek: Chemik Police – Atom Trefl Sopot 3:0 (25:21, 25:23, 25:21), Pałac Bydgoszcz – Tauron Dąbrowa Górnicza 1:3 (10:25, 25:18, 12:25, 16:25), KSZO Ostrowiec – Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 15:25, 25:22, 11:25), Nafta Piła – Muszynianka (poniedziałek, godz. 18, relacja w Polsacie Sport), Developres Rzeszów – Impel Wrocław (poniedziałek, godz. 18).