Sandra Soczewa

Sandra Soczewa

DziennikarzGazeta LubuskaGorzów Wielkopolski

Jestem rodowitą gorzowianką i w "Gazecie Lubuskiej" pracuję już od kilku lat. Swoją przygodę z zawodem i redakcją "GL" rozpoczęłam jeszcze jako studentka. Od wczesnych lat wiedziałam, czym chcę się zajmować i jak kiedyś, kiedyś postanowiłam, tak też zrobiłam ;)

Obecnie pracuję w dziale online "GL" oraz jestem redaktorem portalu Gorzów Nasze Miasto. Czym obecnie zajmuję się w redakcji, o czym piszę? Trudno to ująć w kilku słowach, czy w jednym zdaniu ;) Piszę przede wszystkim o tym, co dzieje się w Gorzowie: o nowych inwestycjach, ciekawych miejscach, wydarzeniach i ludziach. Często możecie spotkać mnie na imprezach kulturalnych i sportowych. Możecie być pewni, że jeśli w naszym mieście dzieje się coś ciekawego albo odkrywam wspaniałe miejsce na wypoczynek, smaczną knajpkę, albo wiem, gdzie i kiedy otworzy się nowy sklep, to na pewno podzielę się z Wami tymi informacjami :) 

Praca dziennikarza to oczywiście nie tylko informowanie i pisanie o tym, co dobre, ale też mówienie o tym, co złe, co nie powinno mieć miejsca. Zdarza się, że opisuję bulwersujące lub tragiczne zdarzenia z Gorzowa lub okolic, zdarza się też, że interweniuję wtedy, gdy poprosi o to Czytelnik lub Czytelnicy.

 

Brak planów na wolne popołudnie? Polecam te miejscówki: 

Gorzowskie murawy polecają się na spacer

Ranczo w centrum miasta. Tutaj jest super!

 

Piszę o tym, co bulwersuje:

Tragedia na Słowiance. Są zarzuty dla ratowników

Jak z Krzysia uszło życie. Brutalne morderstwo na os. Słonecznym

Koszmar zgwałconej dziewczynki. 9-latka znała swojego oprawcę, który uwięził ją w wersalce

 

Piszę o ludziach z pasją:

Gorzowianie przejechali fiatem przez świat

 

Informuję o tym, co bliskie mieszkańcom:

Mieszkania komunalne możesz dostać za remont

Nieoficjalnie: 40 zakażeń koronawirusem we Wschowie

 

Ciekawa inicjatywa? Zawsze o niej wspomnę!

W centrum miasta powstał mural w podziękowaniu dla medyków

 

Relacjonuję ważne wydarzenia:

Rafał Trzaskowski w Gorzowie. Na spotkaniu tłumy mieszkańców

 

 

Pomagam:

Józefinka nie słyszy. Potrzebne są pieniądze na kosztowną operację

Adaś Kos to supergość! Aby mógł dalej się uśmiechać musi przejść kosztowną operację w Stanach

 

Jak już pisałam w GL pracuję od czasów studiów. Na początku swojej przygody z zawodem opisywałam głównie problemy mieszkańców z terenu powiatu sulęcińskiego. Z czasem, gdy internet przybierał na sile, trafiłam do działu online "Gazety Lubuskiej" i na dobre skoncentrowałam się na portalu Gorzów Nasze Miasto. Jeśli jeszcze go nie odwiedziliście, nie polubiliście jego profilu na facebooku, zmieńcie to jak najszybciej ;) 

https://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/ 

 

Prywatnie, w czasie wolnym lubię zajmować się... relaksowaniem i odpoczynkiem ;) Jeśli czasu mam nieco więcej preferuję wypad za miasto albo trochę dalej (wtedy muszę mieć już dużo czasu).

 

Macie ciekawy temat? Napiszcie: ssoczewa@gazetalubuska.pl. Chętnie opublikuję Wasze opinie, wypowiedzi, czy też zdjęcia. Jeśli szukacie dobrego źródła miejskich informacji, wirtualnej przestrzeni, w której możecie zabrać głos, coś skomentować albo czymś się pochwalić, to zapraszam Was na facebooka Gorzów Wielkopolski naszemiasto.pl (i oczywiście na stronę www też ;) ).

Rozwiń opis

    Lokalne oferty

    reklama
    Dodaj ogłoszenie