AZS UAM Poznań nie wziął przykładu z Wilków

Siatkarze AZS UAM Poznań nie zdołali wygrać choćby seta w starciu z wyżej notowanym Chrobrym Głogów Fot. Waldemar Wylegalski
W I i II lidze siatkówki mężczyzn tylko Wilki okazały się groźne dla rywali. Wprawdzie APP Krispol Września postawił się SKS w Hajnówce, ale ostatecznie pomarańczowi ulegli rywalom po złotym secie.

Spore apetyty na wygraną, po wyeliminowaniu wyżej notowanej Bielawianki, mieli poznańscy akademicy. Podopieczni Damiana Lisieckiego w pierwszej partii toczyli wyrównany bój z Chrobrym, ale potem uszło już z nich powietrze i trzeciego seta oddali bez walki.

Tymczasem Wilki szczerzyły zęby w Gdańsku. Gospodarze robili wszystko, by powstrzymać ekipę z Wilczyna, ale ta ostatnia wygrała wszystkie partie i przed drugim spotkaniem u siebie jest już w bardzo komfortowej sytuacji.

I liga siatkarzy: (o miejsca 5-8) SKS Hajnówka – APP Krispol Września 3:2 (25:20, 30:32, 14:25, 26:24, 15:11, złoty set 15:13), pierwszy mecz 2:3), TSV Sanok –AGH Kraków 3:1 (3:2), (o miejsca 1-4) Warta Zawiercie – Stal AZS Nysa 3:1 (3:2)
II liga mężczyzn: ( o miejsca 1-4) Stoczniowiec Gdańsk – Wilki Wilczyn 0:3 (21:25, 23:25, 21:25), AZS UAM Poznań – Chrobry Głogów 0:3 (22:25, 20:25, 15:25)