Basket Konin stoczył wyrównany bój z Energą, ale wciąż pozostaje bez zwycięstwa w ekstraklasie!

Konińskie koszykarki zadebiutowały w tym sezonie przed własną publicznością. Stoczyły wyrównany bój z „eksportową” Energą, ale ostatecznie przegrały i wciąż pozostają jedną z trzech drużyn w ekstraklasie bez zwycięstwa.

O przegranej podopiecznych trenera Tomasza Grabianowskiego zadecydowała głównie pierwsza kwarta (14:23). W kolejnych odsłonach spotkania Basket przegrywał minimalnie, a ostatnią kwartę nawet wygrał różnicą sześciu „oczek”.
Plany taktyczne koninianek pokrzyżowała 29-letnia Jamajka Maurita Reid (mierząca tylko 172 cm), która trafiała praktycznie z każdej pozycji. Gospodynie nie znalazły na nią lekarstwa, podobnie zresztą jak na inne zawodniczki Energi, które nie były tak skuteczne jak Reid, ale też regularnie zdobywały punkty.

Basket Konin – Energa Toruń 70:80 (14:23, 16:18, 15:20, 25:19)

Basket: Bobbitt 15, Dąbek 15, Ellenberg-Wiley 12, Lawson 10, Sosnowska 8, Kaja 5, Płóciennik 2, Durak 2, Urbaniak 1.
Energa: Reid 26, Harris 10, Velinovic 9, Suknarowska 9, Makowska 8, Peckova 7, Pawlak 5, Jackson 3, Wieczyńska 2, Ajdukovic 1.