Beata Szydło spotka się we wtorek z Fransem Timmermansem

  Beata Szydło spotka się we wtorek z Fransem Timmermansem

  Piotr Mieszkowski AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Beata Szydło

  Beata Szydło ©Michał Dyjuk

  Kancelaria Premiera poinformowała, że we wtorek o godz. 14 w Warszawie dojdzie do spotkania premier Beaty Szydło z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.
  Beata Szydło

  Beata Szydło ©Michał Dyjuk


  TVN24/x-news


  Rozmowy dotyczyły będą opinii Komisji Europejskiej dotyczącej praworządności w Polsce, której treść miałą zostać opublikowana w poniedziałek.
  Zamiast tego w poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas powiedział - Komisja Europejska w dalszym ciągu prowadzi konstruktywne rozmowy z polskimi władzami i mamy nadzieję na znalezienie rozwiązania.

  POSEŁ PIS: POLSKA JEST SUWERENNA I NIE GODZI SIĘ NA TAKI NADZÓR KOMISJI EUROPEJSKIEJ


  Dokument dotyczący sporu o Trybunał Konstytucyjny, który Frans Timmermans miał wysłać do polskich władz, miał być poufny. Jego wydanie to kolejny etap procedury ochrony państwa prawa, wszczętej przez KE w styczniu tego roku. Polskie władze powinny w ciągu dwóch tygodni odpowiedzieć na opinię Komisji.

  Jeśli ta nie będzie zadowolona z wyjaśnień i działań na rzecz rozwiązania kryzysu, to może przejść do drugiego etapu procedury ochrony państwa prawa, czyli publikacji zaleceń pod adresem polskich władz, wraz z terminami ich wdrożenia.

  SONDAŻ "POLSKI THE TIMES": EUROENTUZJAZM POLAKÓW CAŁY CZAS NIE MALEJE. CHCEMY BYĆ W UE


  Z kolei niewypełnienie tych zaleceń może skłonić Komisję do sięgnięcia po art. 7 unijnego traktatu i wystąpienia z wnioskiem do Rady UE o stwierdzenie naruszeń wartości UE, co może pociągnąć za sobą sankcje, w tym pozbawienie Polski głosu w Radzie UE. Do stwierdzenia takich naruszeń konieczna jest jednak jednomyślność państw członkowskich (z wyłączeniem kraju, którego dotyczy wniosek).

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Premier Beata Szdlo

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  PRZYJMIE ( przyjela) Fransa Timmermansa, a nie "spotka sie"( spotkala sie). Spotykac sie moze z przyjaciolka ze szkoly, a p. Timmermansa "przyjmuje" tym bardziej, ze nie slyszalam by byl zaproszony.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W przyszłości należałoby wystawiać jednorazowe zaproszenie

  dokładnie jak na ślub, imieniny, itp. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  W innym razie premier nie opędzi się od nachalnych gości i z których nic szczególnego nie wynika. Jak premier będzie tylko gościć, kiedy będzie miała czas na rządzenie?
  Natomiast Marian Piłka ma...rozwiń całość

  W innym razie premier nie opędzi się od nachalnych gości i z których nic szczególnego nie wynika. Jak premier będzie tylko gościć, kiedy będzie miała czas na rządzenie?
  Natomiast Marian Piłka ma o opozycji i ich kierownikach, następujące zdanie, skróty:
  (...) W Polsce mamy do czynienia z istnieniem partii zagranicy, która wypełnia polityczne zamówienia Komisji Europejskiej czy Niemiec, które za nią stoją... To rzeczywiste zagrożenie dla naszego kraju... My powinniśmy walczyć o to, żeby UE była stowarzyszeniem państw narodowych, które mają swoją podmiotowość. (...)
  (...) Cała ta sprawa służy jako pretekst do ingerencji w sprawy Polski... Nie ulega jednak wątpliwości, że racja jest po stronie rządu... Trzeba też oddać uznanie partii Kukiz‘15, która głosowała za uchwałą o obronie suwerenności, co pokazało, że nie cała opozycja reprezentuje interesy zagranicy. (...)
  (...) W gruncie rzeczy, rozszerzenie UE było korzystne nie tylko dla Polski, ale również dla krajów Europy Zachodniej... Eksport niemiecki do Polski jest znacznie większy niż np. do Rosji. My nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów zwłaszcza, jeśli chodzi o taką postawę, jaką prezentuje opozycja, która czapkuje Unii Europejskiej i zgadza się na wszystko. (...) Całość w necie!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polak mądry przed szkodą!?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  To już nie Unia Europejska, a Związek Socjalistycznych Republik Europejskich z komitetem centralnym w brukselskim Berlinie.
  Pora na wyjście z tego wsysającego bagna politycznej głupoty...rozwiń całość

  To już nie Unia Europejska, a Związek Socjalistycznych Republik Europejskich z komitetem centralnym w brukselskim Berlinie.
  Pora na wyjście z tego wsysającego bagna politycznej głupoty zarządzających UE i referendum ogólnopolskie o dalszym taplaniu się w nim.
  Czas na zmianę przysłowia o głupocie Polaka po wejściu w szkodę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wartości unii

  dirtyass (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  A jakież to są te wartości ? Prywata, wybrańcy a dla reszty morda w kubeł i napieprzać jak sobie życzą france.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo