Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie nowy wicewojewoda wielkopolski. Marlena Maląg odchodzi

Błażej Dąbkowski
Marlena Maląg zdobyła w październiku mandat radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (otrzymała 46 763 głosów w okręgu kaliskim), a ponieważ złożyła ślubowanie, w ciągu trzech miesięcy musiała zrezygnować ze stanowiska wicewojewody.
Marlena Maląg zdobyła w październiku mandat radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (otrzymała 46 763 głosów w okręgu kaliskim), a ponieważ złożyła ślubowanie, w ciągu trzech miesięcy musiała zrezygnować ze stanowiska wicewojewody. Waldemar Wylegalski
Marlena Maląg nie będzie już dłużej pełnić funkcji wicewojewody. To stanowisko może zostać obsadzone przez Ewę Krzyżanowską-Walaszczyk,... byłą wicewojewodę.

Wiadomo już, że wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg nie będzie już dłużej pełnić swojej funkcji. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, może ona trafić do zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Decyzja o zawodowej przyszłości wicewojewody ma zapaść w środę.

O tym, że wicewojewoda zmieni pracę, mówiło się już od czasu wyborów samorządowych. Przypomnijmy, że Marlena Maląg zdobyła w październiku mandat radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (otrzymała 46 763 głosów w okręgu kaliskim), a ponieważ złożyła ślubowanie, w ciągu trzech miesięcy musiała zrezygnować ze stanowiska wicewojewody.

Marlena Maląg na wicewojewodę została powołana w styczniu 2016 r. przez premier Beatę Szydło. Wcześniej była wicestarostą ostrowskim, a także zastępcą prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

- Maląg trudno będzie zastąpić, bo była bardzo pracowita, a do tego unikała sporów, zarówno w partii, jak i sprawach związanych z urzędem - komentuje jeden z działaczy PiS.

Rozmowy z potencjalnym następcą M. Maląg trwają. W szeregach PiS wymienia się różne kandydatury - począwszy od Agnieszki Pachciarz, dyrektora wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, po Ewę Krzyżanowską-Walaszczyk, byłą wicewojewodę.

Z naszych ustaleń wynika jednak, że A. Pachciarz nie jest zainteresowana zmianą pracy, dlatego wszystko wskazuje na to, że zastępczynią wojewody Zbigniewa Hoffmanna zostanie E. Krzyżanowska-Walaszczyk. Jeśli negocjacje będą przebiegać pomyślnie, oficjalna informacja o nowym wicewojewodzie może pojawić się jeszcze w tym roku.

Ewa Krzyżanowska-Walaszczyk w przeszłości była dyrektorem Wojewódzkiego Biura Planowania Przestrzennego i dyrektorem Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu. W 1999 r. zamieszkała w Poznaniu, gdzie pracowała w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej jako główny specjalista a następnie zastępca dyrektora pracowni. Te obowiązki łączyła z rolą wykładowcy w Politechnice Poznańskiej.

Od stycznia 2006 r. do listopada 2007 r. Ewa Krzyżanowska–Walaszczyk pełniła funkcję II wicewojewody wielkopolskiego. W 2015 r. zatrudniono ją po raz kolejny w kaliskim magistracie, gdzie została naczelnikiem Wydziału Budownictwa Urbanistyki i Architektury. Bardzo szybko pracownicy jednostki zaczęli swoją przełożoną oskarżać o mobbing. Pod skargą skierowaną do prezydenta Kalisza podpisało się 80 proc. spośród 18 pracowników wydziału. Ostatecznie powołano komisję mająca zbadać, czy doszło do mobbingu, a E. Krzyżanowskiej-Walaszczyk nie przedłużono umowy.

- Jeśli rozważamy takie kandydatury, to chyba ktoś jeszcze raz powinien się zastanowić nad kształtowaniem polityki personalnej - podsumowuje nasz rozmówca z PiS.

POLECAMY:

Na własne oczy: Infinity Float, czyli wejdź do kapsuły i lewituj! Zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski