Będzie przetarg na Wagę Miejską

  Będzie przetarg na Wagę Miejską

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kolejna dyskusja o przyszłości Wagi Miejskiej zakończyła się ponownie awanturą. Radni nie żałowali sobie uszczypliwości. Członkowie klubu PiS twierdzili, że ogłoszenie przetargu, który ma wyłonić nowego dzierżawcę obiektu jest fikcją, bo i tak wiadomo kto wygra.

  - Inwektywy, insynuacje, kwestionowanie uczciwości osób, które miałyby zasiąść w komisji przetargowej - tak krótko podsumował wymianę zdań na ten temat Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta.

  Spór o losy Wagi Miejskiej toczy się od kilku miesięcy. Dotychczasowy najemca spółka Music Collection była zainteresowana przedłużeniem umowy na 10 lat. Ten pomysł wsparty przez prezydenta nie spodobał się większości radnych.

  Wojciech Majchrzycki, radny PO i przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów oraz Rozwoju Gospodarczego uważał, że należałoby jeszcze raz ogłosić konkurs. Nad projektem uchwały w tej sprawie dzisiaj dyskutowano na sesji rady. Przewiduje ona wyłonienie dzierżawcy w drodze przetargu, ale na 8 lat. Ponadto najemca będzie zobowiązany do wymiany okien, montażu klimatyzacji, prowadzenia działalności kulturalnej i udostępnianiu Sali Ślubów na uroczystości ślubne. Ostatecznie uchwała została przyjęta.

  Ale nie tylko ta kwestia poróżniła dzisiaj radnych. Przyczynkiem do kolejnego sporu była uchwała dotycząca wysokości opłat za przejazdy MPK. Od przyszłego roku bowiem bilety sprzedawać będzie Zarząd Transportu Miejskiego. Projekt przewidywał utrzymanie obecnych cen, więc jego przyjęcie wydawało się formalnością. Jednak Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS postanowił wykorzystać tę okazję do obniżenia stawek. Ceny biletów jednorazowych pozostałyby bez zmian, ale mniej płacilibyśmy od 8 do 30 procent za okresowe. Wywołało to konsternację i irytację Platformy.

  - Propozycje obowiązujących obecnie taryf były przygotowane wspólnie z PiS - przypomniał Wojciech Kręglewski, szef klubu PO. - Telefon z Warszawy zniweczył to porozumienie.

  Ostatecznie rada odrzuciła poprawkę radnego PiS. Nie zajęła się również uchwałami dotyczącymi opłat za deszczówkę oraz taryfami za wodę i ścieki, ponieważ ich autorzy - prezydent i klub LiD wycofali projekty. Postanowiono natomiast zmienić tegoroczny budżet, między innymi przyznać dotację MPK w wysokości ponad 16 mln zł.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo