Benfica - Lech Poznań 4:0. Po słabym meczu Kolejorz stracił szansę na wyjście z grupy Ligi Europy

LEM
Zmiennicy, którzy wybiegli w pierwszym składzie, nie wykorzystali szansy, aby z dobrej strony pokazać się trenerowi Dariuszowi Żurawiowi i kibicom Kolejorza. Grzegorz Dembiński
Benfica łatwo pokonała grającego w rezerwowym składzie Lecha Poznań 4:0 (1:0). Nasza drużyna prosiła się o guza i wraca do Poznania na tarczy, tracąc definitywne szanse na wyjście z grupy Ligi Europy.

Trener Żuraw wystawił skład, w którym brakowało przynajmniej siedmiu kluczowych graczy. "Odkurzył" Muhara, Kaczarawę, Awwada, Dejewskiego, a kolejną szansę dostał Butko. Mając taką siłę ognia, Kolejorz już przed pierwszym gwizdkiem był bez szans w starciu z "Orłami".

- Postawiłem na zawodników w stu procentach gotowych do gry. Z takim rywalem trzeba być w pełni gotowym fizycznie. Zobaczymy, czy to wypali - tłumaczył wyjściową jedenastkę Dariusz Żuraw.

Benfica rozbiła u siebie Lecha Poznań 4:0

Pierwszy kwadrans nie toczył się w zawrotnym tempie. Gospodarze "badali", na co stać lechitów. Mieli zdecydowaną przewagę, bo poznaniacy zgrupowali się przed własnym polem karnym, ale nie potrafili wypracować sobie klarownej sytuacji. Jedna z nielicznych akcji Kolejorza na połowie Benfiki zakończyła się bardzo niecelnym strzałem Marchwińskiego.

Lech Poznań w ciągu ostatnich lat nie sprzedawał swoich piłkarzy za miliony euro. Teraz jednak wrócił do wcześniejszego trendu. W trwającym okienku transferowym Kolejorza opuścili Robert Gumny i Kamil Jóźwiak. Zapłacono za nich odpowiednio 3 i 4,4 mln euro plus bonusy. Sprawdziliśmy, na którym miejscu lokuje to wychowanków Lecha Poznań w rankingu najdroższych zawodników sprzedanych przez Kolejorza. Ceny piłkarzy zostały ustalone w oparciu o portal Transfermakrt.pl oraz nasze informacje.Zobacz ranking -->

Lech Poznań: 12 najwyższych transferów w historii Kolejorza....

Benfica poważnie zagroziła dopiero w 20. minucie. Pizzi przyjął piłkę w polu karnym i zdecydował się na techniczne uderzenie w stronę prawego rogu. Filip Bednarek zdołał odbić piłkę, ale trafiła ona pod nogi Darwina Nuneza. Na szczęście Urugwajczyk strzelił nad poprzeczką.

Lech stracił pierwszego gola dopiero w 34. minucie. Po dośrodkowaniu z rożnego Vertonghen wyskoczył wyżej niż Skóraś i trafił głową do siatki. Przed przerwą boisko musiał opuścić Kaczarawa, który po starciu z Otamendim doznał groźniej kontuzji stawu skokowego.

WAGs Lecha Poznań Trzeba przyznać, że piłkarze Kolejorza mają gust! Zobaczcie, czyje serca udało im się podbić. Oto ich żony i partnerki. Kliknijcie tutaj i przejdźcie dalej --->

WAGs Lecha Poznań. Piękne żony i partnerki piłkarzy drużyny Kolejorza

Po zmianie stron Kolejorz nie miał już nic do powiedzenia. Kilkanaście sekund po celnym strzale Awwada źle piłkę wybił Bednarek. Gospodarze wyprowadzili błyskawiczną akcję Darwin Nunez rozklepali naszą obronę i było 2:0.

Nie minęło 60 sekund i Filip Bednarek kolejny wyciągał piłkę z siatki. Marchwiński stracił piłkę w wyniku wysokiego pressingu i Pizzi technicznym uderzeniem zdobył trzeciego gola.

Wysokie zwycięstwo Benfiki w tym meczu bez historii przypieczętował Julian Weigl, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka po odbiciu się od lewego słupka wpadła do siatki.

W tym składzie Kolejorz nie mógł ugrać nic więcej...

Zobacz oceny lechitów w tym meczu:

Lech przed meczem w Lizbonie miał tylko matematyczne szanse na awans do fazy play-off Ligi Europy. Trener Dariusz Żuraw dał więc szansę zmiennikom i nie tylko on przekonał się, że zawodnicy drugiego planu nieprzypadkowo za takich uchodzą. Grająca na luzie i z polotem Benfica to były za wysokie progi dla zazwyczaj rezerwowych piłkarzy Kolejorza.Zobacz nasze oceny zawodników Lecha w tym meczu (noty od 1 do 10) ---->

Benfica - Lech Poznań 4:0. Oto nasze oceny zawodników Kolejo...