Bez ogrodu - Warzywa, zioła i kwiaty w mieszkaniu, na...

  Bez ogrodu - Warzywa, zioła i kwiaty w mieszkaniu, na balkonie i tarasie

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Czy myślisz czasem o uprawie warzyw, mimo że nie masz kawałka ziemi? A może chcesz ozdobić mieszkanie kwiatami? Pragniesz mieć dostęp do świeżych ziół przez cały rok? Wykorzystaj doniczki, skrzynki lub pojemniki i stwórz w nich swój własny ogród.
  Bez ogrodu - Warzywa, zioła i kwiaty w mieszkaniu, na balkonie i tarasie
  Mimo że w sklepach dostępne są gotowe rośliny do posadzenia w doniczkach, w tym artykule chcemy zachęcić Państwa do zakładania ogrodów w doniczkach poprzez siew nasion. To rozwiązanie jest znacznie tańsze. Ponadto w ten sposób uzyskujemy warzywa i zioła, co do których mamy pewność, że są w 100% naturalne, a ich wzrost nie był stymulowany środkami chemicznymi.

  Do założenia miniaturowych plantacji wystarczy pojemnik, ziemia, nasiona, woda oraz odrobina chęci do pielęgnacji roślin. Wielkość pojemnika trzeba dostosować do rośliny, np. pietruszkę naciową można wysiać nawet w metalowej puszcze, natomiast ogórek czy fasola wymagają dużej donicy lub skrzynki. Z kolei warzywa korzeniowe, takie jak marchew czy rzodkiewka, wymagają pojemników głębokich. Pamiętajmy tylko, by na dnie doniczki znajdowały się dziury, umożliwiające odpływ nadmiaru wody.

  Co wysiewać do pojemników? Najlepiej zastosować nasiona roślin typu patio, czyli niskie odmiany kwiatów, niektóre gatunki warzyw oraz zioła. Można je dobrać samodzielnie lub skorzystać z dedykowanych linii asortymentowych, takich jak seria nasion Domowy Ogród, która zawiera ponad 30 gatunków i odmian kwiatów, warzyw oraz ziół przeznaczonych do uprawy w pojemnikach w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie.

  Ogrodnictwo w pojemnikach jest bardzo proste. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, znajdującą się na odwrocie opakowania nasion. Ogólny schemat siewu jest następujący: po wypełnieniu doniczki ziemią ogrodniczą, wysiewa się nasiona, przykrywa ziemią i podlewa. Po tej czynności pojemnik należy ustawić w miejscu z dostępem do światła, regularnie podlewać i odchwaszczać lub wykonać przerywkę jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

  Uprawa roślin w doniczkach, skrzynkach lub pojemnikach – znana od wieków – w dzisiejszych czasach nabiera zupełnie innego wymiaru. Obok kwiatów, coraz większą popularność zyskuje uprawa warzyw lub ziół. Tworząc ogrody w mieszkaniach, na balkonach i tarasach, możemy zmienić wizerunek naszych miast, wprowadzając kolory natury do betonowych bloków.

  Judyta Sierpowska
  Specjalista ds. Marketingu


  Więcej informacji na stronie: www.legutko.com.pl

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo