Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bez zmian na szczytach władzy w Organizacji Środowiskowej AZS. Tomasz Szponder ponownie prezesem poznańskiego klubu

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Tak wygląda zarząd AZS Poznań w nowej kadencji. Z kwiatami nowy stary prezes Tomasz Szponder
Tak wygląda zarząd AZS Poznań w nowej kadencji. Z kwiatami nowy stary prezes Tomasz Szponder Archiwum AZS Poznań
22-go czerwca 2022 roku, dokładnie 2 lata po ostatnich wyborach, w „Małej Auli” Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbyło się Walne Zebranie Organizacji Środowiskowej AZS w Poznaniu. Oprócz delegatów i ustępujących władz pojawili się członkowie honorowi AZS i AZS Poznań, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta oraz władze poznańskich uczelni wyższych.

W nowym Zarządzie znaleźli się przedstawiciele środowiska akademickiego z rektorami Politechniki Poznańskiej na czele (byłym rektorem prof. dr hab. inż. Tomaszem Łodygowskim i aktualnym prof. dr hab. inż. Teofilem Jesionowskim), działacze społeczni z sekcji wyczynowych i uczelni, prywatni przedsiębiorcy, itd. (razem 20 os.), a także z klucza 10-ciu prezesów największych klubów działających w Wielkopolsce.

Zobacz też: Hala AZS Poznań po małej modernizacji i przed kolejnymi zmianami

Prezes Szponder podsumował działalność władz Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu w minionej kadencji, która stała pod znakiem pandemii i prób ograniczenia jej skutków dla naszej codziennej działalności. Mimo negatywnego wpływu pandemii udało nam się wysłać na Igrzyska Olimpijskie w Tokio największą w historii liczbę azetesiaków z Poznania (wystartowało w nich aż 11 reprezentantów naszych klubów: 8 os. z OŚ AZS, 2 os. z AZS AWF i 1 os. z AZS UAM), nasi zawodnicy zdobyli kilka medali najważniejszych imprez światowych wśród seniorów i kilkanaście w najważniejszych imprezach młodzieżowych i juniorskich, obroniliśmy też wysokie pozycje w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży (AZS Poznań dwukrotnie na miejscu trzecim, a AZS AWF na miejscu piątym w 2020 i na siódmym w 2021), a nasze obiekty sporo zyskały po przeprowadzonych remontach i modernizacjach.

W kolejnych latach liczymy na kontynuowanie tych sukcesów sportowych, liczny awans naszych zawodników na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu oraz na odrobienie z nawiązką strat poniesionych w zakresie sportu studenckiego. Nadal pozostanie dla nas niezwykle ważne szkolenie dzieci i młodzieży oraz osiągnięcie jak najlepszych wyników w tym zakresie. Liczymy też na nowe inwestycje, przede wszystkim na oddanie do użytku nowego ośrodka łuczniczego, a także na kontynuowanie prac remontowych na naszych obiektach.

Wszystkie te dotychczasowe sukcesy, a także nasze plany nie byłyby możliwe bez wsparcia dziesiątków instytucji i firm, a także pomocy osób prywatnych, którym w tym miejscu należą się wielkie podziękowania. Wspierają nas przede wszystkim władze publiczne: państwowe (Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz samorządowe (wojewódzkie i miejskie, z władzami Miasta Poznania na czele). Ogromną pomoc otrzymujemy od całego środowiska akademickiego – władze uczelni biorą na siebie największą część kosztów utrzymania sportu studenckiego pracownicy naukowi wspomagają naszych zawodników w ich dwutorowej karierze sportowej. Codzienną pracę z naszymi sekcjami uczelnianymi prowadzą nasi koledzy i przyjaciele ze studiów wfis, którzy są też często działaczami AZS i organizatorami naszych imprez sportowych.

Nieustannie wspierają nas polskie i wojewódzkie związki sportowe, a także Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe i Zarząd Główny AZS. Ogromną rolę w rozwoju naszej działalności mają sponsorzy – do największych z nich należą ENEA S.A. (koszykówka), TALEX (tenis) i REBIS (sport studencki). Wśród wielu innych sponsorów należy wymienić firmy: AL-KO, DISport, Ferma Drobiu MIZGIER Tomasz Mizgier, GIANT, Green Parking, Kancelaria Prawna Piszcz i wspólnicy czy Novotel Poznań Centrum.

Wielką rolę w promocji sportu i informowaniu o naszych sukcesach odgrywają również media, centralne i przede wszystkim lokalne. Bez rodziców i rodzin naszych zawodników, szczególnie tych

najmłodszych, trudno sobie nawet wyobrazić jakąkolwiek działalność wśród dzieci i młodzieży z Poznania i Wielkopolski – są oni fundamentem naszych sukcesów.

Wszystkim tym instytucjom, firmom i osobom prywatnym wielkie, wielkie podziękowania za wszelkie wsparcie, jakiego udzielają nam na co dzień! Wielkie podziękowania należą się też oczywiście wszystkim azetesiakom z Wielkopolski: zawodnikom, trenerom, działaczom i pracownikom biura, którzy przyczynili się do budowy siły i pozycji naszego AZS w ostatnich latach.

Walne zebranie to również czas nagradzania działaczy i sportowców. Wyróżnieni zostali:

Brązowy KRZYŻ ZASŁUGI: Robert Sadurski

Brązowa Odznaka „ZA ZASŁUGI DLA SPORTU”: Mikołaj Weymann

Medal Czecha: Anna Jagaciak-Michalska, Aleksandra Kowalczuk

Złota odznaka AZS: Agnieszka Maluśkiewicz, Michał Walków, Grzegorz Kobus, Adrianna Szóstak, Martyna Galant, Grzegorz Zieliński, Mateusz Knez, Szymon Żelechowski, Aleksandra Kowalczuk

Srebrna odznaka AZS: Karolina Dratwa, Elżbieta Cieślicka, Aleksandra Grzesiak, Oliwia Kacprzyk

Honorowi AZS Poznań 2020: Hanna Pracharczyk, Leon Walkowiak, Ryszard Drygas, Ryszard Blaszka, Michał Walenciak, Józef Ślusarek, Stanisław Paterka, Ryszard Ogarzyński, Adam Wojtyś, Genowefa Sangowska

Honorowi AZS Poznań 2022: Piotr Jur, Stefan Rosik, Romuald Łukaszewski, Czesław Koperski, Antoni Małecki, Ryszard Ostrowski, Renata Szał, Danuta Łabędzka

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski