Bezdomni i ubodzy na śniadaniu wielkanocnym w Barce...

  Bezdomni i ubodzy na śniadaniu wielkanocnym w Barce [ZDJĘCIA, FILM]

  KMK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bezdomni i ubodzy na śniadaniu wielkanocnym w Barce
  1/11
  przejdź do galerii

  Bezdomni i ubodzy na śniadaniu wielkanocnym w Barce ©Marek Zakrzewski

  Około 250 osób w trudnej sytuacji życiowej, w większości bezdomnych zasiadło do wspólnego śniadania wielkanocnego w siedzibie Fundacji Barka w Poznaniu na Zawadach. To już 25. taka uroczystość w historii tej organizacji społecznej.
  - Barka rozpoczęła swoją działalność 25 lat temu. Właśnie w Wielkanoc odbyło się jedno z pierwszych spotkań naszej wspólnoty w domu we Władysławowie – powiedziała przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego Ewa Sadowska z Barki. Po niej głos zabrali liderzy organizacji, wywodzący się spośród bezdomnych, którym pomogła fundacja.

  - Cieszę się, że znalazłem się w waszym gronie. Dzięki Barce zmieniło się moje życie, dowiedziałem się, że można funkcjonować bez alkoholu – powiedział pan Jerzy, który emigrował za pracą z Polski i został bezdomnym. Obecnie pracuje on jako streetworker oddziału fundacji w Holandii i pomaga polskim emigrantom.  Po odczytaniu przez Ewę Sadowską fragmentu Biblii o zmartwychwstaniu Jezusa przybyli na spotkanie złożyli sobie życzenia i podzielili się poświęconymi potrawami.

  Do wielkanocnego śniadania w Barce użyto około tysiąca jaj. Przygotowano m.in. 250 kilogramów bigosu i 150 litrów żurku. Prócz tego na świąteczny stół trafiło 50 kilogramów śledzia.

  - Przygotowania trwały cały wczorajszy dzień i noc. Brało w nich udział kilkanaście osób – powiedział nam Arkadiusz Kędziora, szef kuchni Barki.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo