Reprezentacja Bridgestone Poznań zajęła drugie miejsce w zawodach „Bezpieczna Firma 2016”. Zdystansowała 33 inne ekipy ratownicze. Zawody „Bezpieczna firma” dla ekip ratowniczych z przedsiębiorstw odbyły się już po raz kolejny. W tym roku w Pasymiu, w województwie warmińsko-#-mazurskim rywalizowało 35 zespołów ratowniczych. Wśród nich znalazły się drużyny z takich firm takich jak: Amica Wronki, Kompania Piwowarska, Lidl Polska, MAN Trucks, General Motors Poland.

Bridgestone Poznań wystawił w zawodach dwie drużyny. Jedną z nich zdystansowała tylko ekipa Unilever.

- Poziom organizacyjny zawodów, jak i całej rywalizacji był, podobnie jak w latach poprzednich, bardzo wysoki - mówi Marcin Klonowski, opiekun jednej z reprezentacji Bridgstone Poznań. - Uczestnicy mogli sprawdzić się w różnych zagrożeniach życia codziennego - w wypadkach komunikacyjnych i nad wodą, a także sytuacjach nawiązujących do ostatnich zdarzeń terrorystycznych czy incydentów na imprezach masowych - dodaje Marcin Klonowski.

Dwie spośród dwunastu konkurencji odbywały się po zmroku. Dodatkową trudnością były warunki w terenie.

Reprezentacje ratowników Bridgestone Poznań startowały we wszystkich dotychczasowych edycjach zawodów „Bezpieczna firma”.

W tym roku w zespołach ratowniczych walczących o zwycięstwo znaleźli się: Rafał Balcer, Mariusz Gajda, Krzysztof Hanuszak, Michał Osses, Mateusz Owczarek, Filip Perski, Zbigniew Suchowiak oraz Przemysław Wałęsiak. Opiekunami byli Marcin Klonowski i Damian Roszak.

Ratownicy Bridgestone Poznań regularnie biorą udział w szkoleniach i przeprowadzają pokazy pierwszej pomocy na terenie całej Wielkopolski. Zasady bezpieczeństwa promowane są również w ramach kampanii „Pomyśl, zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze” i innych akcji edukacyjnych.