Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatnie pomogą przedsiębiorcom w kłopotach wyjść na prostą. Trwa nabór do Early Warning Europe

MON
Mentorzy  programu Early Warning Europe uczestniczą wwarsztatach przygotowujących do pracy z przedsiębiorcami i rozwijających ich własne kompetencje
Mentorzy programu Early Warning Europe uczestniczą wwarsztatach przygotowujących do pracy z przedsiębiorcami i rozwijających ich własne kompetencje Fundacja Firmy Rodzinne
Mentorzy - praktycy biznesu bezpłatnie pomagają przedsiębiorcom w kłopotach wyjść na prostą lub złapać nowy wiatr w żagle. Do wakacji do programu może się zgłosić jeszcze 300 przedsiębiorstw.

Projekt Early Warning Europe zapoczątkowany w Danii , a obecnie pilotażowo realizowany w Polsce, Grecji, Hiszpanii, Niemczech i Belgii to program indywidualnego, dyskretnego wsparcia dla przedsiębiorców w kłopotach. Mentorzy - sami prowadzący firmy pomagają przedsiębiorcom znaleźć drogę wyjścia z trudnej sytuacji i odnaleźć nową energię.

To program adresowany do małych i średnich firm - mówi Katarzyna Gierczak-Grupińska z Fundacji Firmy Rodzinne, realizującej program Early Warning w Polsce. - Mogą się do niego zgłosić właściciele każdej firmy, nie tylko tej, która ma już kłopot, ale także takiej w której coś nie idzie już tak dobrze jak dawniej. Spojrzenie z zewnątrz i współpraca z tutorem pozwalają na zmiany, które poprawiają sytuację. Zawsze to praca w systemie jeden na jeden.

Jak podkreśla i Eleni Tzoka-Stecka, koordynatorka rozwoju mentorów- między właścicielem firmy, który zgłasza się do programu (nazywanym mentee), a mentorem musi zaiskrzyć. - Jeśli chemii nie ma - szukamy dalej odpowiedniego mentora - mówi.

Tutorzy to praktycy biznesu. Obecnie jest ich w całej Polsce setka. Tylko w naszym regionie - 35. Wśród nich jest Magda Kwiatkiewicz, współwłaścicielka firmy jubilerskiej Yes.

- Pojechałam do firmy z Mazur, która zgłosiła się do programu Early Warning Europe- mówi. - Początki współpracy nie były wcale łatwe. Właściciel firmy był załamany sytuacją, nie wierzył w zmianę na lepsze. Ale poradził sobie z sytuacją. Moja rola polegała na tym, by dzielić się doświadczeniem.

Agnieszka Simon-Adamczewska, wspierająca firmy w zakresie controlingu przekonuje, że problemy finansowe, które często wysuwają się na plan pierwszy z reguły są tylko objawem. - Trudno w to uwierzyć, ale wielu przedsiębiorców naprawdę nie wie na czym i ile zarabia, jakie ponosi koszt - mówi.- Już samo pokazanie tego czarno na białym wiele daje.

Zgłaszać się do programu można za pośrednictwem formularza pod adresem ffr.pl w zakładce Early Warning, kontaktując się z Fundacją Firmy Rodzinne lub przez infolinię pod numerem 664 316 709.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski