Biathlon: Monika Hojnisz zdobyła brązowy medal!

JAC
Monika Hojnisz zdobyła brązowy medal podczas biathlonowych mistrzostw świata w Novym Mescie na Morawach. Polka zajęła trzecie biegu w biegu masowym ze startu wspólnego na 12,5 km. To drugi medal biało-czerwonych w mistrzostwach świata (wcześnie srebro wywalczyła Krystyna Pałka).

Złoty medal zdobyła Białorusinka Daria Domraczewa z czasem 35:54,5. Druga była Norweżka Tora Berger ze startą 8,7 sek, a trzecia Hojnisz straciła do zwyciężczyni 27,6 sek. Hojnisz zanotowała tylko jedno pudło na strzelnicy, podobnie jak jej koleżanki z reprezentacji - Krystyna Pałka była na mecie siódma, a Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła dwunaste miejsce.