Ile zarabia się, pracując w Biedronce? Od 1 stycznia 2019 r. sieć zmieniła system wypłacania pensji swoim pracownikom. Na jakie zarobki mogą liczyć kasjerzy i pozostali pracownicy po wprowadzonych zmianach? Ile wynoszą premie i jakie są warunki ich otrzymania? Sprawdź.

Czasy, gdy praca kasjera uchodziła za wyjątkowo nisko płatną, dawno minęły. W związku z dynamicznymi zmianami na polskim rynku pracy, spadkiem bezrobocia sieci handlowe systematycznie podnoszą wysokość pensji swoich pracowników, oferując im także dodatkowe systemy premiowe, które mają pracę "na kasie" uczynić bardziej atrakcyjną.

Dzięki temu w największych polskich sieciach pensja, na jaką mogą liczyć kasjerzy, są o kilkaset złotych wyższe niż wynosi płaca minimalna.

Czytaj też: PENSJA MINIMALNA 2019 - zarobki "na rękę" i brutto (najniższa krajowa płaca miesięczna i stawka za godzinę pracy)

Obecnie pod względem finansowym praca w sklepie, czy markecie okazuje się często o wiele bardziej opłacalna niż np. w gastronomii, gdzie pensje kelnera, czy pomocy kuchennej okazują się niższe niż kasjera.

Biedronka - pensja w 2019 r. ze zmianami. Jakie zarobki dla pracowników?

Największą siecią handlową w Polsce jest Biedronka. Jej właściciel - firma Jeronimo Martins to największy pracodawca w Polsce w gronie prywatnych firm. W całej Polsce zatrudnia około 65 tys. osób.

Od stycznia 2019 w Biedronce wprowadzono nowe zmiany w systemie wynagrodzeń dla pracowników.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian - w wysokości pensji znajdziecie w poniższej galerii:

Ile jest Biedronek w Polsce?
W całej Polsce w około 1000 miejscowościach znajduje się około 2900 sklepów sieci Biedronka. Sieć obecna na polskim rynku od ponad 20 lat współpracuje z ponad 600 polskimi partnerami handlowymi. Szacuje się, że w 2020 r. sieci uda się przekroczyć barierę 3 tysięcy sklepów

Centrum dystrybucyjne Jeronimo Martins w Gorzowie już działa. Będzie zaopatrywało Biedronki na terenie trzech województw. Zobacz wideo: