sportowy24
  Bieg Europejski już w sobotę! Dzień później Ekonomiczna...

  Bieg Europejski już w sobotę! Dzień później Ekonomiczna Piątka, a za tydzień poznański półmaraton!

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Biegu Europejskim w Gnieźnie w sobotę wystartuje ponad 1500 osób

  W Biegu Europejskim w Gnieźnie w sobotę wystartuje ponad 1500 osób ©Fot. Archiwum Beaty Grześkowiak

  Po marcowej Maniackiej Dziesiątce czas na kolejną porcję wielkopolskich biegów. W najbliższą sobotę o godz. 17 odbędzie się Bieg Europejski na 10 km, a w niedzielę Ekonomiczna Piątka nad poznańską Maltą. To doskonały wstęp do tego, co czeka sympatyków biegania 15 kwietnia, czyli do poznańskiego półmaratonu. Jakby tego było mało tydzień później startuje 10 km Szpot Swarzędz. Będzie się więc działo...
  W Biegu Europejskim w Gnieźnie w sobotę wystartuje ponad 1500 osób

  W Biegu Europejskim w Gnieźnie w sobotę wystartuje ponad 1500 osób ©Fot. Archiwum Beaty Grześkowiak

  Tegoroczna edycja Biegu Europejskiego będzie rozgrywana pod hasłem „Teraz Francja!” dlatego na krążku, który każdy uczestnik otrzyma na mecie biegu, widnieje symbol Paryża - wieża Eiffla. Dodatkowo, każdy ze startujących w swoim pakiecie znajdzie niespodziankę.

  Medal ze słynną wieżą Eiffla
  Wśród innych biegów na dystansie 10 kilometrów w Polsce, organizowany w Gnieźnie Bieg Europejski wyróżnia się motywem przewodnim, który od 2015 roku dedykowany jest innemu państwu Unii Europejskiej. Były już edycje nawiązujące tematyką do Niemiec, Dani oraz Włoch.

  – Medale naszego biegu tworzą unikalną kolekcję. Takich medali inspirowanych krajami Europy nie ma żaden inny bieg w Polsce. Niektórzy biegacze mają już sportowe pamiątki z naszych imprez dedykowanych Danii, Niemcom oraz Włochom. Medal poświęcony Francji, może być początkiem nowej wspaniałej kolekcji, dla tych biegaczy, którzy zadebiutują w naszej imprezie. Na tegorocznym medalu podobnie jak na koszulkach znajdzie się słynna wieża Eiffla. To rozpoznawalny na całym świecie symbol nie tylko francuskiej stolicy, ale również kraju nad Sekwaną – mówił Andrzej Krzyścin, dyrektor Biegu Europejskiego w Gnieźnie.

  Gnieźnieńska „dycha” cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy, choćby ze względu na termin zawodów, który umożliwia doskonałe przetarcie i sprawdzenie formy przed rozgrywanymi tydzień później kwietniowymi maratonami w Gdańsku i Łodzi czy poznańskim półmaratonem. Atutem imprezy w pierwszej stolicy Polski jest też szybka, sprzyjająca osiąganiu bardzo dobrych wyników trasa.

  – Jesteśmy szczególnie dumni i zaszczyceni faktem, że ambasada Francji objęła honorowy Patronat nad naszą imprezą. Cieszy nas także szybkie tempo zapisów. Spodziewamy się ponad 1500 uczestników – dodał dyrektor gnieźnieńskich zawodów.
  Oprócz koszulki i numeru startowego pakiety, które otrzymają uczestnicy będą zawierały niespodziankę. – Uwielbiamy zaskakiwać biegaczy, oczywiście pozytywnie. Zawsze staramy się dać zawodnikom więcej niż obiecywaliśmy przed uruchomieniem zapisów. Dlatego dokładamy do pakietów pamiątkowe kubki z okolicznościowym nadrukiem – zakończył Krzyścin.

  Obok biegu głównego na dystansie 10 km odbędzie się także Bieg Przedszkolaka, w którym najmłodsi wystartują w specjalnych pamiątkowych koszulkach. A na mecie otrzymają dyplom i słodkie upominki. Organizatorzy biegu planują dodatkowe niespodzianki dla kibiców, nie zabraknie więc atrakcji dla całych rodzin.
  Ekonomiczne bieganie

  VIII edycja biegu o Puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu „Ekonomiczna Piątka” oraz V edycja Nordic Walking „Ekonomiczny Marsz na Piątkę” odbędą się w niedzielę o godz. 12. Zawody rozegrane zostaną na trasie 5 km wokół Jeziora Maltańskiego.

  – To bieg, który darzę wielkim sentymentem, bo sam przecież zorganizowałem kilkanaście imprez biegowych nad Maltą i to wtedy, kiedy bieganie w Polsce było utożsamiane z czymś bardzo egzotycznym i mało popularnym. Zawsze też uważałem, że maltańskie tereny są najbardziej przyjazne biegaczom w całym Poznaniu – podkreślił Janusz Grzeszczuk, znany poznański propagator biegów.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl