Około tysiąca pań wzięło udział w biegu kobiet, który odbył się na Cytadeli. W ten sposób chciały zwrócić uwagę na profilaktykę antynowotworową.

Pierwszy bieg kobiet odbył się w październiku 2014 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Od tego czasu do imprezy dołączają kolejne miasta. Każda z imprez organizowana jest w parkach lub jak w przypadku Gdyni na nadmorskim bulwarze.

W niedzielę poznanianki pobiegły w Parku Cytadela. Start wyznaczono przy Dzwonie Pokoju. Przed biegami oczywiście zaplanowano rozgrzewkę. O godzinie 11 wystartowało 800 pań, które miały do pokonania 5-kilometrowy dystans. Godzinę później odbył się start na dystansie 15 kilometrów. Na tej trasie rywalizowało 200 kobiet. Wszystkie uczestniczki otrzymały medale.

Nie tylko uczestniczki biegów, ale także te, które im kibicowały, mogły skorzystać z bezpłatnych badań, na przykład mammograficznych czy cytologicznych.

Biegi kobiet mają służyć popularyzacji profilaktyki antynowotworowej i leczenia. Panie chcą w ten sposób nie tylko zwrócić uwagę na chorobę, która dotyka wiele z nich, ale także w ten sposób zamanifestować solidarność z tymi, które walczą z rakiem. „Zawsze Pier(w)si” - to hasło towarzyszy imprezom biegowym.

Zobacz galerię

POLECAMY TEŻ:

Przebiegł prawie 8 tys. kilometrów, zniszczył przy tym osiem par butów

Źródło: RUPTLY/x-news.pl