sportowy24
  Biegowy "ogień" na Torze Poznań podczas wyścigowej dychy

  Biegowy "ogień" na Torze Poznań podczas wyścigowej dychy

  Przemysław Walewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W biegu wystartowało blisko 400 osób.

  W biegu wystartowało blisko 400 osób. ©Paweł F. Matysiak

  Szybki tor wyścigowy sprzyjał nie tylko dobrym wynikom biegaczy startujących w I Biegu Ognia i Wody #wyścigowa dycha, ale też dostarczył wiele emocji kibicom. Słoneczna pogoda była doskonałym uzupełnieniem zawodów rozegranym na dystansie 10 km.
  W biegu wystartowało blisko 400 osób.

  W biegu wystartowało blisko 400 osób. ©Paweł F. Matysiak

  Prawie 400 biegaczek i biegaczy rywalizowało nie tylko pomiędzy sobą, ale także walczyło o życiowe rezultaty na „dyszkę”. Prym wiedli strażacy,którzy wysoko postawili poprzeczkę. W ramach biegu odbywały się bowiem zarówno XXIV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP oraz Finał Pucharu Polski PSP, jak i pierwsze Mistrzostwa Wielkopolski Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego.

  W czasie 32:25 pierwszy na mecie finiszował Łukasz Świesiulski (KW PSP Warszawa), który z dużą przewagą przybiegł przed Bartomiejem Przedwojewskim (KM PSP Wrocław) – 33:05 i Andrzejem Szpunarem (KW PSP Rzeszów) – 33:07. W takiej kolejności stanęli też panowie na podium MP Strażaków.

  Wśród kobiet bardzo dobry rezultat uzyskała Monika Brzozowska (Czerwonak Biega) z Krzepic – 37:10, która wyprzedziła Dominikę Kłodę (FrontRunner Poland) – 39:47 i Agnieszkę Serżysko (Team Draczyński) z Gorzowa – 42:43. Zwycięzcy w klasyfikacji OPEN – Monika Brzozowska i Łukasz Świesulski otrzymali oprócz nagród od firmy Iskra i organizatora Poznań Track Day, puchary ufundowane przez prezesa WZLA. W rywalizacji kobiet w ramach MP Strażaków zwyciężyła Aleksandra Dettlaff (KW PSP Gdańsk) – 46:02.

  W rywalizacji policjantów w I Mistrzostwach Wielkopolski na 10 km o Puchar Komendanta Wojewódzkiego zwyciężył Adrian Stempniak ze Śremu (38:09), który wyprzedził reprezentanta Szkoły Policji w Pile Jarosława Pińkowskiego – 40:37 i Przemysława Mańkowskiego (OPP Poznań) – 43:57.

  Kadeci i kadra oficerska ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu zadbali o sprawne zabezpieczenie oraz o to, by na trasie nie zabrakło wody. Warto podkreślić zacne grono patronów - Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, Komendant Wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka, Starosta Poznański Jan Grabkowski i prezes WZLA Jacek Biernacki. Najbliższa okazja do ścigania po Torze Poznań będzie już wiosną podczas 5. Duathlonu Tor Poznań i 5. Biegu Formuła 1 na dystansie 5 km.

  Zobacz zdjęcia z biegu:


  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl