Biofarm Basket Poznań blisko dogrywki z CzarnymiSłupsk. Druga porażka poznaniaków w drugim meczu tego sezonu. ZDJĘCIA

Marek Lubawiński
Koszykarze Biofarmu Basketu Poznań przegrali  z Czarnymi Słupsk. Przed meczem pożegnano Adama Metelskiego, który zakończył sportową karierę.Zobacz następne zdjęcie. --->
Koszykarze Biofarmu Basketu Poznań przegrali z Czarnymi Słupsk. Przed meczem pożegnano Adama Metelskiego, który zakończył sportową karierę.Zobacz następne zdjęcie. --->Grzegorz Dembiński
W drugiej kolejce rywalizacji w pierwszej lidze koszykarzy Biofarm Basket Poznań doznał drugiej porażki. Po przegranej przed tygodniem z GKS w Tychach, tym razem drużyna trenera Pawła Blechacza uległa u siebie Czarnym Słupsk 90:91. Przed sobotnim meczem podziękowano 36-letniemiu Adamowi Matelskiego, który zakończył sportową karierę.

Na początku czwartej kwarty poznaniacy przegrywali 58:77 i wszystko wskazywało na to, że goście łatwo wygrają. Potem rozpoczął się pasjonujący pościg gospodarzy, których podbudowały udane akcje Dawida Bręka. Goście się pogubili i stracili całą przewagę. Jednak Koszykarze Biofarmu Basketu nie wykorzystali szansy na wyrównanie wyniku i dogrywkę, a z linii rzutów wolnych po jednym razie pudłowali Damian Bręk na 4,5 sekundy przed końcem meczu i Filip Struski na 1,3 sekundy przed ostatnią syreną.

Biofarm Basket Poznań – Czarni Słupsk 90:91 (17:22, 16:22, 25:25, 32:22)