Biofarm Basket przegrał i jest ostatni w pierwszej lidze

LUMAR
Trener Przemysław Szurek
Trener Przemysław Szurek Grzegorz Dembiński
Dla koszykarzy Biofarmu Basketu Poznań zaległe spotkanie z GTK Gliwice, ostatnią drużyną w pierwszoligowej tabel, miało być okazją do poprawienia lokaty (przedostatniej) i psychicznego wzmocnienia przed trzema ostatnimi spotkaniami w rundzie zasadniczej. Nic z tego. Poznaniacy, mimo że prowadzili przez 39 minut, nieraz nawet i 10 punktami, przegrali w hali Politechniki Poznańskiej 61:64 (21:19, 14:10, 14:16, 9:18).

Na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania po rzucie Adama Metelskiego Biofarm prowadził 58:55, ale potem osiem punktów zdobyli goście. W poznańskim zespole nikt nie chciał wziąć odpowiedzialność za wynik, piłka krążyła po obwodzie, a kolejne akcje kończyły się stratami. No i jeszcze jedna słabość poznaniaków – rzuty wolne. Tylko cztery z 14 trafiło do kosza.

W sobotę, 11 marca Biofarm Basket zagra z SKK w Siedlcach, tydzień później z Legią w Warszawie, a rundę zasadniczą zakończy 3 kwietnia (niedziela) o godz. 18 meczem z AZS AWF Katowice w hali Politechniki Poznańskiej.

W innym zaległym spotkaniu 23. kolejki Znicz Basket Pruszków pokonał we Wrocławiu Exact Systems Śląsk 76:72.

W środowym meczu punkty dla Biofarmu Basketu zdobyli: Fiszer 12 (2x3), Wieloch 11 (3x3), Metelski 10, Szymczak 9, Bręk 8, Frąckowiak 3 (1x3), Kurpisz 3 (1x3), Stankowski 3, Szydłowski 2, Pawlak 0, Simon 0, Smorawiński 0; najwięcej dla GTK: Pluta 18 (3x3), Fraś 14 i Paul 14.