Biofarm przegrał z Legią, Pomarańczarnia już w półfinale, a Enea AZS zrewanżowała się SMS

Rozgrywający Biofarmu, Piotr Wieloch, w sobotnim meczu zdobył pięć punktów
Rozgrywający Biofarmu, Piotr Wieloch, w sobotnim meczu zdobył pięć punktów Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Po sensacyjnym zwycięstwie w piątek pierwszoligowi koszykarze Biofarmu Basket Poznań w sobotę ulegli w wyjazdowym spotkaniu Legii Warszawa. Po dwóch meczach w stolicy poznaniacy remisują w I rundzie play-off 1:1. 22 kwietnia rywalizacja przeniesie się do Poznania. Gra toczy się do trzech zwycięstw.

Tym razem podopieczni Przemysława Szurka tylko w pierwszej kwarcie stawili czoła wyżej notowanemu przeciwnikowi. W kolejnych kwartach stołeczny zespół powiększał przewagę i ostatecznie zwyciężył 91:69 (23:22, 23:16, 25:15, 20:16). Najwięcej punktów dla gości zdobyli: Filip Struski 13 i Adam Metelski 12.
Beniaminek I ligi, Jamalex Polonia Leszno, w pierwszym meczu play-off uległa GTK w Gliwicach 72:88. Drugi pojedynek obu drużyn odbędzie się w niedzielę o godz. 19.

Z kolei w I lidze koszykarek Pomarańczarnia MUKS Poznań zameldowała się już w półfinale play-off, wygrywając po raz drugi z Liderem Pruszków. Tym razem podopieczne Macieja Brodzińskiego pokonały rywalki 79:54 (najwięcej punktów dla gości - Katarzyna Bednarczyk 16). Natomiast poznańskie akademiczki doprowadziły do remisu w rywalizacji z SMS PZKosz Łomianki. Ekipa Krzysztofa Dobrowolskiego we własnej hali wygrała z SMS 63:34 (najwięcej punktów dla Enei AZS - Alicja Szloser 18). Decydujące spotkanie odbędzie się w najbliższą środę w Łomiankach.