Biofarm przerwał złą passę w I lidze koszykarzy, derby Poznania dla MUKS po zaciętym meczu do przerwy

Koszykarze Biofarmu Basket Poznań wygrali z Pogonią i odbili się od dna tabeli w I lidze koszykarzy Fot. Beata Brociek i Archiwum Biofarmu
Biofarm Basket Poznań przerwał w sobotę fatalną passę, pokonując Pogoń Prudnik 87:80 w meczu 11. kolejki I ligi. Równa gra we wszystkich czterech kwartach i skuteczniejsza obrona pozwoliły poznaniakom odnieść drugi triumf w sezonie. Z kolei w niedzielę doszło do derbowego spotkania koszykarek w I lidze. Lepsze okazały się w nim zawodniczki MUKS, choć do przerwy prowadziły minimalnie.

– Musimy zdawać sobie sprawę, że każdy mecz jest dla nas jak o życie, by zrealizować cel postawiony przed drużyną przed sezonem. Jeśli zdrowie dopisze i będziemy w pełnym składzie, to jesteśmy w stanie nadrobić zaległości z początku sezonu. Jeśli będziemy popełniać mniej błędów, mieć mniej prostych strat, to myślę, że w każdym meczu będziemy coraz silniejsi – powiedział po meczu kapitan Biofarmu Basketu Poznań, Marcin Flieger, który wrócił do gry po kontuzji żeber.

Następne ligowe starcie Biofarm stoczy na wyjeździe ze spadkowiczem z PLK, drużyną Miasto Szkła Krosno. Najbliższy domowy mecz ekipa Marcina Klozińskiego rozegra przeciwko AZS Politechniki Opolskiej. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 7 grudnia o godzinie 17 w hali CityZen.

Na tarczy wróciły natomiast z parkietu mistrzyń Polski zawodniczki Enei AZS.

– W każdej kwarcie zdołaliśmy walczyć po kilka minut jak równy z równym. Wygrał lepszy zespół. My zagraliśmy bez trzech ważnych zawodniczek i myślę, że z nimi zdołalibyśmy stworzyć większe zagrożenie. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy grać lepiej – mówił Elmedin Omanić, trener poznańskich akademiczek.

Z kolei Przemysław Żołnierewicz rzucił 28 punktów i poprowadził BM Slam Stal Ostrów Wlkp. do zwycięstwa nad Treflem Sopot 89:71 w 9. kolejce Energa Basket Ligi.

Basket Liga: BM Slam Stal Ostrów – Trefl Sopot 89:71 (23:18, 24:18, 18:19, 24:16)
Stal: Żołnierewicz 28, Threatt 19, Jevtović 12, Dambrauskas 12, Dylewicz 5, Szymkiewicz 5, Mokros 4, McGill 2, Ryżek 2.
Basket Liga Kobiet: CCC Polkowice – Enea AZS Poznań 67:44 (16:15, 15:6, 22:13, 14:10)
Enea AZS: Calloway 10, Banaszak 9, Mfutila 6, Wdowiuk 5, Nowicka 4, Zivadinović 4, Pyka 3, Parzeńska 2, Stefańczyk 1.
I liga mężczyzn: Biofarm Basket Poznań – Pogoń Prudnik 87:80 (22:22, 24:16, 20:28, 21:14) Najwięcej dla Biofarmu: Flieger 21, M.Bręk 13, Tomaszewski 12, Marek 12. Sokół Łańcut – Timeout Polonia Leszno 87:89 (16:21, 27:22, 21:18, 23:28) Najwięcej dla Polonii: Chanas 20, Pabian 18, Trubacz 16, Sanny 10.
I liga kobiet: MUKS Poznań – Enea AZS II Poznań 77:67 (16:16, 20:19, 21:12, 20:20) Najwięcej dla MUKS: Woźniak 17,, Ratajczak 16, Zięmborska 15; dla Enei: Stefańczyk 20, Wdowiuk 15, Nowicka 9.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0