Blanka Winiarska z Poznania weteranką Tańca z Gwiazdami...

  Blanka Winiarska z Poznania weteranką Tańca z Gwiazdami [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznanianka Blanka Winiarska tańczyła w 11 edycjach Tańca z Gwiazdami
  1/15
  przejdź do galerii

  Poznanianka Blanka Winiarska tańczyła w 11 edycjach Tańca z Gwiazdami

  Chciała zostać lekarzem, ale pasją Blanki Winiarskiej zawsze był taniec. Dlatego ukończyła animację społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracę magisterską pisała o fenomenie "Tańca z Gwiazdami", programu, z którego zna ją cała Polska.
  Blanka tańczy od 18 lat. Początków tej pasji właściwie nie pamięta. Do dziś przechowuje kasety VHS, na których jako kilkulatka kołysze się w rytm muzyki.

  - I tak jest do dziś - śmieje się Blanka Winiarska. - Nie mogę spokojnie ani ustać, ani usiedzieć, kiedy gra muzyka. Widocznie taniec był mi pisany.

  Jej specjalnością stał się taniec towarzyski. Z roku na rok zdobywała kolejne klasy mistrzowskie, wygrywała turnieje. A wszystko zaczęło się od dnia, kiedy mama zapisała ją na zajęcia z rytmiki. Kolejnym etapem były już poznańskie szkoły tańca. Najpierw "Bajka", potem "Bel Canto" Krzysztofa Czaplińskiego i wreszcie klub "Słońce", gdzie jej trenerami byli Waldemar i Joanna Ziomek. Blanka często zmieniała kluby, bo - jak tłumaczy - wciąż brakowało partnerów. Tańca z reguły chciały się uczyć dziewczęta, a chłopcy takie szkoły omijali szerokim łukiem.


  Czytaj także:
  "Taniec z gwiazdami", czyli jak produkuje się celebrytę
  Gorączka zimowych nocy, czyli poznanianka podbija świat
  Poznanianka nową twarzą Kabaretu Moralnego Niepokoju?


  Ze swym ówczesnym partnerem, Markiem Fiksą, Blanka zdobywała kolejne klasy mistrzowskie. Wystąpili też na mistrzostwach świata, które odbywały się w Kijowie. Zajęli tam ósme miejsce.

  Jak poznanianka trafiła do "Tańca z Gwiazdami"? Blanka Winiarska mówi, że o wszystkim zadecydował przypadek.

  - W 2004 r. postanowiliśmy z Markiem, że każdy pójdzie swoją drogą i wtedy zwrócił się do mnie Marcin Hakiel, który też właśnie rozstał się ze swoją partnerką, a potem także ukraiński tancerz Żora Korolyov, który wkrótce został moim stałym partnerem na parkiecie. Pojechałam więc do Warszawy, aby najpierw potańczyć z Marcinem. Trenowaliśmy w Egurrola Studio. Pewnego dnia wszedł Augustin Egurrola i zaproponował mi występ w "Tańcu z Gwiazdami" . Pojechałam więc na casting i… udało się. W 2005 r. moim pierwszym partnerem był Piotr Adamski [najpopularniejszy Polak we Francji, czyli hydraulik - przyp. red].

  W "Tańcu z Gwiazdami" tańczyła już z jedenastoma partnerami. Próby do programu trwają zawsze bardzo długo. Codziennie - także w soboty - około 5 godzin.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo