Blubry 6D: Powstaje nowe muzeum. Poznańskie legendy z mgłą...

  Blubry 6D: Powstaje nowe muzeum. Poznańskie legendy z mgłą oraz laserami

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Blubry 6D w Poznaniu
  1/6
  przejdź do galerii

  Blubry 6D w Poznaniu ©Błażej Dąbkowski

  Pod koniec kwietnia przy ul. Wronieckiej zostanie otwarte nowe muzeum - Blubry 6D. W niecodziennej placówce znajdzie się aż 700 mkw malowideł 3D nawiązujących do historii miasta. Ale to nie jedyne atrakcje...
  "Widok koziołków tak rozbawił burmistrza, wojewodę i wszystkich gości, że darowali Pietrkowi jego winę, a zegarmistrzowi polecili wykonanie specjalnego mechanizmu, który uruchamiałby każdego dnia zegarowe koziołki" - to fragment poznańskiej legendy o koziołkach z ratuszowej wieży. Ją i wiele innych, związanych ze stolicą Wielkopolski będzie można usłyszeć w nowym, interaktywnym Muzeum Blubry6D, które powstaje przy ul. Wronieckiej.

  - Posiadamy już podobną atrakcję w Kołobrzegu, a to miasto, w którym wielu poznaniaków spędza wakacje. Tam powstało Muzeum 6D Maszoperia, przedstawiające historię rybaków łowiących łososia - wyjaśnia Rafał Bartkowiak, pomysłodawca.
  W Poznaniu placówka będzie jednak bardziej okazała - pojawi się 11 sal tworzących swoisty labirynt, w którym usłyszmy nie tylko o koziołkach.

  - Na pewno będzie legenda o Królu Kruków i hejnale. Mocny nacisk położymy też na gwarę poznańską, która w ostatnim czasie wróciła do łask. Zadaniem tego miejsca jest stworzenie ciekawej narracji o symbolach Poznania dla wszystkich - opowiada Bartkowiak.

  W niecodziennym muzeum znajdzie się aż 700 mkw malowideł 3D nawiązujących do historii miasta. Jednak największe wrażenie na zwiedzających mają robić efekty specjalne.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo