Blue Note - Udany jubileusz Pawła Bączkowskiego

  Blue Note - Udany jubileusz Pawła Bączkowskiego

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Paweł Bączkowski podczas koncertu w klubie Blue Note śpiewał piosenki starsze i nowsze.

  Paweł Bączkowski podczas koncertu w klubie Blue Note śpiewał piosenki starsze i nowsze. ©Archiwum artysty

  Piosenki starsze i nowsze, w tym polskie wersje światowych przebojów country śpiewał w środę wieczorem w klubie Blue Note świętujący swe 30-lecie działalności Paweł Bączkowski.
  Paweł Bączkowski podczas koncertu w klubie Blue Note śpiewał piosenki starsze i nowsze.

  Paweł Bączkowski podczas koncertu w klubie Blue Note śpiewał piosenki starsze i nowsze. ©Archiwum artysty

  W wypełnionym fanami artysty z całej Polski poznańskim klubie Blue Note w środę wieczorem Paweł Bączkowski świętował 30-lecie swej działalności artystycznej. Były jego polskie przeboje country i polskie wersje przebojów amerykańskich tej muzyki. Były piosenki starsze i nowsze. Nie zabrakło też artystycznych niespodzianek. Wszystkie utwory wykonywane były na żywo.
  Początek wieczoru przyniósł niezwykle ekspresyjne wykonanie tytułowej piosenki z ostatniej jak do tej pory płyty Bączkowskiego "W drodze i na drodze".
  Potem w programie znalazła się nieco spokojniejsza tytułowa piosenka z wcześniejszego krążka artysty "Smak życia". Zaraz potem Bączkowski zaproponował polskie wersje światowych przebojów. Była sód nich niezwykle dynamiczna piosenka "Chroń człowieka pracy panie nasz" będąca polską wersją przeboju Travisa Tritta "Lord, Have a Mercy on a Working Man". O tym, że Bączkowski jest artystą poszukującym i potrafi wydobyć rytmy country z rodzimych melodii świadczyły niespodzianki wieczoru. Najpierw w rytmach country usłyszeliśmy dwie dobrze znane piosenki żołnierskie "O mój rozmarynie" oraz "Serce w plecaku". Potem Paweł Bączkowski zwrócił uwagę, że country pobrzmiewa w ludowych piosenkach z okolic Szamotuł i zaśpiewał "Przez ten Szczuczyn". I wreszcie stało się coś czego chyba nikt się nie spodziewał. - Jaką piosenkę polską zaproponował by młody Elvis Presley gdyby dziś chciał wystartować w Voice Of Poland ? – zapytał Paweł Bączkowski. Odpowiedź mogła być tylko jedna: „Ona tańczy dla mnie”. Bo ta piosenka to także country co starał się udowodnić – Bączkowski. Spośród nowych piosenek jakie zaproponował jubilat warto było zwrócić uwagę na pełną dynamizmu „Tak albo nie”. Jak powiedział to jego propozycja na przebój lata 2016, a inspiracją do stworzenia jej stał się program „Rolnik szuka żony”. Na bis nie zabrakło wielkich przebojów światowych w tym jednego z największych szlagierów grupy Creedence Clearwater Revival „Have You Ever Seen The Rain”.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo