Bo co kadencja to koncepcja

  Bo co kadencja to koncepcja

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bo co kadencja to koncepcja
  Konflikt wokół tego co ma powstać w Baranowie trwa już lata. Radni raz po raz zmieniają zdanie, deweloper koncepcję tego co ma powstać na posiadanym przez niego terenie. Mieszkańcy od czasu do czasu protestują. A porozumienia jak nie było, tak nie ma.
  Bo co kadencja to koncepcja
  Zobacz komentowany artykuł: Baranowo: Spór o nowe osiedle

  Dobrą stroną całej tej sytuacji jest to, że Agrobex i mieszkańcy próbują jednak się dogadać. Póki rozmawiają, jest szansa, że w Baranowie powstanie coś, co w jakimś stopniu zadowoli obie strony. Przykre jednak, że do konfliktu w ogóle doszło, choć wydawać by się mogło, że w chwili, gdy Agrobex kupował ziemię nad jeziorem zrobiono wszystko, by inwestycja przebiegła bezkolizyjnie.
  Deweloper planów nie ukrywał, co więcej, zapytał czy ich realizacja będzie możliwa. Otrzymał pozytywną odpowiedź. I... wszystko się popsuło. Okazało się, że nowa kadencja, to i zupełnie nowa koncepcja.

  I choć właściwie taka sytuacja nie dziwi, bo w naszym kraju każda władza, także samorządowa zdaje się działać na zasadzie „a po mnie choćby potop”, to jednak warto zastanowić się co zrobić, żeby ciągłość władzy była zachowana. Wójt nie działa w swoim imieniu, nie w swoim imieniu też podejmuje zobowiązania, a kwestionowanie wcześniejszych ustaleń po zmianie garnituru rządzących to działanie prawem kaduka. Nawet jeśli podjęte decyzje były nie pomyśli mieszkańców.

  Dlatego sądzę, że maksimum dobrej woli powinny wykazać obie strony i w końcu zawrzeć kompromis. By jednak do tego doszło - każda ze stron, także mieszkańcy muszą nieco ustąpić. W przeciwnym razie konflikt jeszcze się zaostrzy. I wszyscy na tym stracą.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo