"Bóg nie umarł 2" w polskich kinach. Czy sprawy wiary można...

  "Bóg nie umarł 2" w polskich kinach. Czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem?

  red.

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Już 8 kwietnia będzie miała miejsce polska premiera drugiej części filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów. "Bóg nie umarł 2" to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych.
  "Bóg nie umarł 2" w polskich kinach. Czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem?

  ©filmweb.pl/mat. prasowe

  Grace jest nauczycielką historii w liceum. Podczas prowadzenia lekcji odpowiada na pytanie uczennicy wspominając przy tym działalność Jezusa Chrystusa. Dyrekcja szkoły zarzuca jej złamanie przepisu o świeckości instytucji państwowej. W świeckiej szkole, na lekcji historii nie powinno mówić się o Jezusie. Jeśli Grace przeprosi sprawa zostanie rozstrzygnięta polubownie i zachowa pracę. Jeśli nie, sprawa trafi do sądu i wówczas kobieta może stracić wszystko łącznie z prawem do wykonywania zawodu.

  Rozpoczyna się pasjonujący sądowy spór, w który angażuje się uczelniana społeczność. To wszystko sprawia, że odmieni się życie wielu osób. Konflikt, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i jego obecności w przestrzeni publicznej…  Czuję wręcz, że chrześcijanie są lekceważeni i marginalizowani. Ludzie przewracają oczami, a powinni szanować tę religię tak, jak szanuje się inne. Jestem chrześcijanką i często odczuwam, że gdybym wyznawała inną wiarę, napotykałabym na znacznie więcej szacunku.
  - mówi Melissa Joan Hart – odtwórczyni filmowej Grace.

  Chcieliśmy utrzymać realistyczny ton. Nie mieliśmy zamiaru opowiadać historii, przy której trzeba przymrużyć oko lub która nie ma nic do powiedzenia.
  - wyjaśnia Cory Solomon, jeden ze scenarzystów „Bóg nie umarł 2”.

  CZYTAJ TEŻ: Wygraj podwójne zaproszenie na przedpremierowy pokaz filmu "Bóg nie umarł 2" [KONKURS]

  Scenarzyści twierdzą, że ich film ukazuje nie tylko mylne postrzeganie, oraz stosowanie reguły „rozdziału państwa od kościoła”, ale także podkreśla coraz większą niechęć świata świeckiego wobec mężczyzn i kobiet, którzy chcą mówić o swojej wierze publicznie.

  "Bóg nie umarł 2" wejdzie na ekrany 8 kwietnia.

  Obsada: MELISSA JOAN HART (Grace Wesley), JESSE METCALFE (Tom Endler), DAVID A.R. WHITE (Wielebny Dave), ERNIE HUDSON (Sędzia Stennis), RAY WISE (Peter Kane).

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo