Boks: Ekipa PKB najlepsza na turnieju w Gliwicach

Trzech pięściarzy Poznańskiego Klubu Bokserskiego okazało się najlepszymi podczas ostatniego w tym roku turnieju Grand Prix o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego, który został rozegrany w Gliwicach.

Na Śląsku zwyciężyli: Damian Wrzesiński (60 kg), Przemysław Ziemnicki (75 kg) oraz Włodzimierz Letr (81 kg). Do finału w kategorii 52 kg awansował również Dawid Więtkowski, ale oddał walkowera Danielowi Żaboklickiemu (Legia Warszawa).

- Nasi triumfatorzy spisali się bardzo dobrze - mówi Zdzisław Nowak, prezes PKB Poznań.
- Wrzesiński po wygraniu dwóch pierwszych pojedynków, gdzie drugą walkę skończył przed czasem, w finale otrzymał walkowera. Ziemnicki natomiast wygrał trzy walki, w tym finałową z mocnym przeciwnikiem Wojciechem Sobierajskim (Fenix Warszawa) 2:1. Pojedynek był twardy i emocjonujący, ale tym razem nasz zawodnik był lepszy. Z kolei Włodek Letr nie pozostawił żadnych wątpliwości swoim trzem rywalom. W finale pokonał jednogłośnie na punkty Wiktora Perczyńskiego (Gwardia Warszawa).

Po raz kolejny okazaliśmy się też najlepsi jako drużyna, wyprzedzając Olimp Szczecin oraz Sztorm Szczecin. W czołowej trójce zespołów zabrakło Hetmana Białystok - dodaje Zdzisław Nowak.

Warto dodać, że turniej Grand Prix są eliminacjami do mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców. W Gliwicach do rywalizacji stanęło 116 pięściarzy, a w poprzednim turnieju w Pile było ich 141.

Dwa ostatnie turnieje Grand Prix odbędą się w lutym 2012 roku. Dzisiaj też możemy już poinformować, że indywidualne mistrzostw Polski seniorów zostaną rozegrane w poznańskiej Arenie w dniach 5-8 marca 2012 roku.

Tymczasem obecnie zawodnicy PKB przygotowują się już do jesiennych spotkań w elitarnej lidze bokser.org, czyli drużynowych mistrzostw Polski.

Ekipa PKB pierwszy mecz jesienią rozegra 30 października w poznańskiej Arenie z drużyną Bukowiny Wałcz. Potem wyjazd do Białegostoku na mecz z Hetmanem, a rozgrywki ligowe poznaniacy zakończą w Arenie bojem z Feniksem Warszawa. To będzie 20 listopada. Tego dnia poznamy drużynowego mistrza kraju i być może to będzie zespół PKB Poznań, który po wiosennych spotkaniach ma na koncie komplet punktów za trzy zwycięstwa.