Borussia Dortmund ograła Real Madryt po golu Roberta Lewandowskiego

Borussia Dortmund, z Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem w wyjściowej jedenastce, pokonała w środę Real Madryt. Mistrz Niemiec pokazał, że nie boi się już gigantów futbolu i po tej wygranej został liderem grupy D.

Na wypełnionym do ostatniego miejsca Westfalenstadion szybciej na wysokie obroty weszli Królewscy. Gorąco pod bramką gospodarzy było już w 5 min po szarży Cristiano Ronaldo. Potem jednak goście obudzili się dopiero po kwadransie, gdy nad poprzeczką piłkę przeniósł Angel di Maria. W międzyczasie Sebastian Kehl sprawdzał z dystansu ustawienie Ikera Casillasa, a Jose Mourinho motywował przed wejściem na boisko Lukę Modrica (zastąpił kontuzjowanego Sami Khedirę).

W 36 min katastrofalny błąd popełnił Pepe. Piłka trafiła do Roberta Lewandowskiego, a nasz reprezentacyjny napastnik z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam. Radość Borussii trwała jednak krótko. Tuż po wznowieniu gry fantastycznym podaniem popisał się Mesut Ozil. Na czystą pozycję wyszedł Ronaldo i bez problemu przelobował bramkarza Romana Weidenfellera. 1:1, ale dortmundczycy nie wyglądali na przybitych i dalej grali swoje.

Druga połowa rozpoczęła się od nawałnicy podopiecznych Juergena Kloppa. Najbliżej szczęścia był Mario Goetze po akcji i podaniu Łukasza Piszczka. W odpowiedzi minimalnie przestrzelił di Maria. Z minuty na minutę mecz w Dortmundzie nabierał rumieńców. W 64 min gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Piłkę za krótko wypiąstkował Casillas i strzałem z woleja, z 15 m pokonał go Marcel Schmelzer. W końcówce Real miał zaatakować, ale niemiecka jedenastka zagrała tak perfekcyjnie, że goście musieli obejść się smakiem.

Środowe mecze w LM rozpoczęły się od starcia Zenitu Sankt Petersburg z Anderlechtem Bruksela Marcina Wasilewskiego (grał od pierwszej minuty i zarobił żółtą kartkę). Mistrzowie Rosji zdobyli trzy punkty i dzięki nim pozostali w grze.

W czwartek natomiast odbędzie się trzecia kolejka Ligi Europejskiej. Najciekawiej spośród 24 meczów zapowiadają się spotkania: Liverpoolu z Anżi Machaczkała (relacja w TVNTurbo o21.05), Olympique Lyon z Athletikiem Bilbao, Borussii Monchengladbach z Marsylią i Panathinaikosu z Lazio.