Borussia - HSV, czyli pojedynek byłych snajperów Lecha Poznań [ZDJĘCIA]

LEM
Co za emocje w Bundeslidze w meczu Borussii Dortmund z HSV. Do przerwy faworyzowani gospodarze przegrywaj 1:2. Po bramce strzelili Robert Lewandowski i Artjom Rudniew.

W pojedynku byłych snajperów Lecha Poznań - Roberta Lewandowskiego i Artjoma Rudniewa - jest 1:1. Reprezentant Polski strzelił pierwszego gola. W 17. minucie, po fatalnym błędzie Heiko Westermanna, który zagapił się i pozwolił "Lewemu" przejąć długie podanie z głębi pola, nasz napastnik minął Adlera i z ostrego kąta posłał piłkę do pustej bramki. To by 14. gol "Lewego" w tym sezonie w Bundeslidze.

Artjom Rudniew wyrównał chwilę później. Piszczek nie upilnował Aogo, a ten wyłożył piłkę wzdłuż bramki Borussii. Dopadł do niej Rudniew i nie dał szans Weidenfellerowi. To był z kolei 9. gol Łotysza w obecnym sezonie.

Gości na prowadzenie wyprowadzi w 26 min Song.

Od 31 min Borussia gra w osłabieniu po czerwonej kartce Lewandowskiego. Polski napastnik sfaulował Sklejbreda, ale nie było to ani rozmyślne, ani bardzo brutalne zagranie. Podbieg do niego van der Vaart i go popchnął . Nasz zawodnik odpowiedział tym samym, a po chwili Holendra przewrócił Kehl. Wywiązała się awantura, a po jej przerwaniu sędziowie kilka chwil debatowali nad tym co się stało. Arbiter główny Manuel Grafe zdecydował si pokazać "Lewemu" czerwoną, a van der Vaartowi żółtą kartkę.

Czy Artjom Rudniew znów będzie następcą Lewandowskiego w nowym klubie? Łotysz zastąpił "Lewego" w Lechu Poznań i teraz jeœśli reprezentant Polski odejdzie do Bayernu, być może w Borussii zastąpi go Rudniew.

Łotysz gra znakomicie strzelił już 10 bramek w pierwszym swoim sezonie w Bundeslidze. Ma już o dwa gole więcej niż Lewandowski, gdy debiutował w Niemczech. Jeśli Lewandowski jest warty teraz 30 mln, to Rudniew na pewno już 15!

Dziesiątego gola Łotysz strzelił w 61. min starcia Borussii z HSV. Goœście prowadzą już 3:1!

Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 1:4.