Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało 2014 w Poznaniu: Procesja przeszła ulicami miasta [ZDJĘCIA]

SAGA, KQ
Boże Ciało 2014 w Poznaniu: Procesja przeszła ulicami miasta
Boże Ciało 2014 w Poznaniu: Procesja przeszła ulicami miasta Łukasz Gdak
Dziś Boże Ciało 2014. Przez Poznań przeszła centralna procesja eucharystyczna, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Zobaczcie zdjęcia!

Procesja wyruszyła z kościoła pw. Bożego Ciała u zbiegu ulic Krakowskiej i Strzeleckiej po mszy św. o godz. 10 celebrowanej przez abp. Stanisława Gądeckiego. Wierni przeszli ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski.

Kazania przy ołtarzach stacyjnych wygłosił ks. Dariusz Mazur, ojciec duchowny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. W tym roku hasła przy czterech ołtarzach wyznacza program duszpasterski Kościoła w Polsce: "Przejście ze śmierci do życia", "Po stronie słabych", "Wspólne wędrowanie", "Jedno z Ojcem".

Na zakończenie słowo do wiernych skierował abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Mówił o "życiodajnej Eucharystii" i "śmiercionośnych spektaklach". Choć nie padł żaden tytuł nikt nie miał wątpliwości, że chodziło o mający się odbyć w przyszłym tygodniu spektakl "Golgota Picnik".

- Codziennie dociera do nas pokarm, który niesie spustoszenie nie tylko życia doczesnego, ale także życia wiecznego. Przykładem takiego zatrutego pokarmu są proponowane bluźniercze spektakle, wyśmiewające w sposób ordynarny naszego Zbawiciela, drwiące z krzyża, który jest symbolem ludzkiego cierpienia - mówił do wiernych przed katedrą abp Stanisław Gądecki.

Arcybiskup nie zachęcał jednak do protestów (a takie szykują się przed spektaklem), wręcz przeciwnie.

- Jaka więc nasza odpowiedź na te smutne spektakle? Niektórzy rwą się do rękoczynów, przekonani, że zło należy złem zwyciężać (…) . My chrześcijanie sprzeciwiamy się takiemu rozwiązaniu sprawy, ponieważ nie żyjemy w czasach Starego, ale w czasach Nowego Testamentu - mówił abp Stanisław Gadecki. - Wszelkie zamachy na Boga, na Wiarę, na moralność, społeczeństwo i państwo chcemy zwalczać wszystkimi legalnymi środkami. Dlatego też nigdy nie poniżymy się do poziomu zachowań agresywnych młodych ludzi, którzy w Poznaniu próbowali przerwać wykład księdza profesora Bortkiewicza. Wolność bowiem jest twórcza w życiu społecznym tylko wtedy jeśli urzeczywistnia się w granicach wspólnego dobra i publicznego porządku.

Po procesji w katedrze odbyła się msza św.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski