reklama

Boże Ciało: Zobacz procesje sprzed lat i znajdź się na zdjęciach [ZDJĘCIA]

KAS
Procesja Boże Ciało na Jeżycach - rok nieznany archiwum
Od niemal 700 lat (po raz pierwszy obchodzono w 1320 roku w diecezji krakowskiej) w Polsce świętowane jest Boże Ciało - katolickie święto obchodzone po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Procesja do 4 ołtarzy na stałe wrosła w polski krajobraz czwartków majowych lub czerwcowych. Zobaczcie, jak w Poznaniu wyglądały procesje przed laty.

ZOBACZ:
PROCESJE BOŻEGO CIAŁA W POZNANIU - GODZINY I TRASY

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

księŻULKI z Axcelencjami mogą w tym świetle wykorzystać bardziej Święte Oleje wprowadzając Sakrament Lubrykacji... Jak komuś ciężko będzie szło przyswajanie ŚW.(irniętych) Prawd Wia(g)ryzawsze może wezwaćskięŻULKA z Najnowszym Sakramentem! Problem ino w tym jak się do tego przygotować? (z)BAWIENIE może też przynieść najnowsza proPOZYCJA - (ś.)W-40 + ze ŚWIETYCH OLEJÓW!

Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie (chorych na zdrowych; wodę na wino...) twierdząc, że to CUDA, a cała Św. reszta uczy, że to COŚ Z NICZEGO...Nie mogą ino zamienić głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus!
Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra)nikt nie wie kto był ojcem Jezusa..., a jak długo i ile osób było i jest opier...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów o dzieci bez ślubu – robił to nawet Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY(!).

Na trzeźwo trudno to pojąć, a księŻULKOM idzie jak z płatka!...

W zamian za (z)BAWIENIE NARODU i ŚWIATA AXCELENCJUE z ksieŻULAMI dalej
będą serwowały ŚW.(irnięte) TEORIE(z)BAWIENIA JAK MAŃKA (g)RUCHAŁA Z
GOŁĘBIEM I (z)BAWIŁA ŚWIAT- bo ino TO JEJ się UDAŁO- tak samo jak WATYKAŃSKI PRZEKRĘT (według Downa!).

Wynikiem tego jest OBRAZ CZŁOWIEKA (z)BAWIENIA z BIOTECHNOLOGII sprzed 2000 lat: CIAŁO PAŃSKIE osiągnięte jako PRODUKT SPOZYWCZY w procesie WYPIEKU oraz KREW
PAŃSKA jako ALKOHOL osiągnięta w procesie FERMENTACJI. 

Prawdziwe teorie Boskich Osiągnięć(z)BAWIENIA uczniowie SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH i SPOŻYWCZYCH pojmują w KILKA MINUT, poczynając zaś od OJCA ŚW.(irniętego), a
naksieŻULU kończąctakie wypieki dają Im CIAŁO PAŃSKIE...! Muszą to studiować 5 lat
na KATolickich KATowniach INTELEKTUALNYCH, a jak komuś nie wejdzie w ŚW.
(irniętą) PAŁĘ przez 5 lat (z)BAWIENIA wałkuje dalej aż do prof.(anata) NAU(cz)KI
włącznie, a później mamy ino: FRANCISZKA(z)BAWICIELA i e-PiS-kopat! czyli ŚW.(irnięty) ZESPÓŁ DOWNA do spraw (z)BAWIENIA ŚWIATA!oraz NAJŚWIĘTSZE OFIARY WYPADKÓW DROGOWYCH ksieŻULI i AXCELENCJI NA BANI.. 
 
W czasie "PIKNIKÓW (z)BAWIENIA" z powodzeniem można otworzyć OŁTARZE KUL-inarne, a w nich:
1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto do Nieba...

ZAŚ NA DESER:

1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u z nadzieniem Róży Duchownej!

jako, że „NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”

Wszyscy, którzy skosztowali pełnej uczty (z)BAWIENIA z FRUTTI DI PAPA mieli wrażenie, że chce ich rozerwać...

Należy głośno śpiewać Modlitwę jakiej nauczył (z)BAWICIEL ŚWIATA:

„OJCZE NASZ, któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie 
Ale nas (z)BAW …

Wszystkie DZIATKI łącznie z Dziadkami Hab.(itowymi) powinny odmawiać:
„WIERZĘ W B(L)OGA...”; „WIERZĘ W JEDNEGO B(L)OGA...”; „NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH...”

AMINENCJE w 2006 r. w Cudowny sposób wynalazły SLANG MODLITEWNY, a w nimprzestaje istnieć DEKALOG, bo kilkoro punktów jest zbieżnych i sprowadza się do jednego określenia: NIE PIER...L.(„Nie mów fałszywego świadectwa”; „Nie pożądaj żony...”; „Nie cudzołóż”).
Szkoda, ze ŚW.(irnięta) Szkoła nie jest pod Wezwaniem ks. Józefa TISCHNERA, bo On z KULei też leciał równo:
Znany ze swych powiedzonek z Gór rodem ks. Józef Tischner (w)MAWIAŁ jakie istnieją prawdy:

1) "TYS PROWDA;
2) TYLKO PROWDA;
3) ŚWINTO PROWDA"

G
Gość

1) Od lutego 2012 r. "DZIENNIK WSCHODZNI" rozpisywał się o SAMOBÓJCZYNI - STUDENTCE chcącej wyskoczyć z IX piętra KOLEGIUM JP 2 - ta się rozmyśliła, ale KULejna (8.III.2012 r.) to już wyskoczyła z samego rana...

2) Od siernia 2012 r. również "DZIENNIK WSCHODNI" rozpisywał się o ksieŻULKU z Łopiennika, który w obliczu skandaluPODPALIŁ SIĘ NA CMENTARZU...

3) „SUPEREXPRESS”” z dn. 30.III.2012 r. w artyKULe „KUNOWO: KSIĄDZ Ryszard K. POWIESIŁ się na PLEBANII. Parafianie nie mogą uwierzyć w ŚMIERĆ PROBOSZCZA”

4) "GŁOS WIELKOPOLSKI” od dn. 13.VII.2012 r. w artyKULe "Poród na poznańskiej plebanii. Dziecko księdza umarło. On ukarany... klasztorem [PEŁNA WERSJA]” pokazuje NAUCZYCIELSKĄ ROLĘ KOSCIOŁA - jak Mańka (g)RUCHAŁA Z GOŁĘBIEM I (z)BAWIŁA ŚWIAT!, a księŻULO, aby mieć Święty Spokój nie chcąc (z)BAWIĆ POTOMKA "LEB MU UPIR***LIŁ" - zaś w nagrodę został wysłany na Ukrainę i tam chce (z)BAWIC LUDZI.

5) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 9.VIII.2012 r. w artyKULe „Samobójstwo w galerii sztuki” - Chodzi o Galerię Sztuki KUL! Pokazuje jak funkcjonują ŚW.(irnięte) Intelektualisty!

6) "SUPEREXPRESS" z dn. 3.XII2012 r. w artyKULe "SKANDAL W KOŚCIELE: Przeor paulinów powiesił się w kaplicy" opisuje PRAWDZIWĄDROGĘ (z)BAWIENIA...

I kto jeszcze ma odwagę powiedzieć, że to nie DOWN'y?

Dodając do tego Święty ALKOHOLIZM, Świętą PEDOFILIĘ i inne Święte Dewiacje wyłania się prawdziwy obraz DROGI(z)BAWIENIA...
9) "DZIENNIK WSCHODNI" z dn. 22.V.2013 r. w artyKULe "Doktor wygrała z KUL-em kontrowersyjny proces. "Satysfakcja ogromna"", pokazuje jak AMINENCJE potrafią wszystkich (z)BAWIĆ! spektaKULarnie psychoPATyczne PSZEMONDŻAŁKI powielają Boską Mentalność.
K"Z" N"S"Z"Z" S"O"L"I"D"A"R"N"O"Ś"Ć" O"R"G"A"N"I"S"T"Ó"W" i ASC od lat pokazywał, że Stwarzając Świat PAN BÓG coś spier...niczył i co chwilę NAUKOWCY przypominają PANU BOGU o odkrytych NOWYCH PLANETACH, o których nawet PANU BOGU SIE NIE ŚNIŁO!
Z wdzięczności Pani dr. powinna machać kąKULami (Biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą i hodowany w KUL-u arach), a całej spektaKULarnej "STOLICY MĄDROŚCI" powinno świecić ŚWIATŁO DUCHA ŚW.(irniętego) pod PostaciąKULoPATwy obrazującą CIEMNOTĘ HAB.(itową)!

10) "DZIENNIK WSCHODNI" z dn. 26.V.2013 r. w artyKULe "Papież apeluje by modlić się o nawrócenie mafiosów", pokazuje jak AMINENCJE potrafią wszystkich (z)BAWIĆ!
Sam papcio nie bierze pod uwagę własnej MAFII (z)BAWIENIA, której przewodzi DO(w)N FRANCESCO. Mają nawet Hymn powtarzany do obłędu: "AVE MAFIJA"..., a ŚW.(irnięty) KOŚCIÓŁ BOŻY nosi wszelkie znamiona mafijne - każdy szef ma PSEUDONIM...

11) "DZIENNIK WSCHODNI" z dn. 29.V.2013 r. w artyKULe "Centrum Jana Pawła II oddaje dotację po kontrowersyjnym Marszu Życia", pokazuje jak AMINENCJE potrafią wszystkich (z)BAWIĆ! Patronat Centrum JP 2 pokazuje ino SCHIZOFRENIĘna jakiej bazuje MAFIA (z)BAWICIELI. Między B(L)OGIOEM, a PRAWDĄ wszelkie "Marsze Życia" powinny odbywać się pod spektaKULarnie psychoPATycznym hasłem: "JESZCZE MU ŁBA NIE UPIER***LILI", a jak księŻULE nie chcąc (z)BAWIĆ POTOMSTWA "ŁEB MU UPIER***..." będą mieli Święty Spokój Na Wieki Wieków! - Tak wygląda :"PORÓD NA PLEBANII" opisany od lipca 2012 r. przez "Głos Wielkopolski" - prawdziwy CUD NARODZIN z CUD(aki_EM (z)BAWIENIA..., a Zakonnice zapier...niczają na etatach w szpitalach... czyż to nie CUDOWNE? Kto jeszcze się dziwi, że DO(w)N ŻUK ma ŚWIĘTY SPOKÓJ? - Wierzy, że INO WIA(g)RA Go (z)BAWI.

Wcześniej tez prasa pisałao Niebieskich PO-mysłach CZARNEGO BETONU - SPECJALISTÓW OD JEDNEJ ino KSIĄŻKI "BUBLII":

"nowiny24" z dn. 11.III.2013 w artyKULe "Katecheta z Bieszczadów ostrzegał przed Hello Kitty i czarami [FILM]" pokazuje CZARNĄ ROZPACZ CZARNEGO BETONU w OkresieWILKIEGO...(z)BAWIENIA sprowadzającego wszystkich do piwnicy intelektualnej. Według AXCELENCJI, księŻULI i ZAKONNICnajlepiej dać wszystkim KRZYŻdo zabawyi BUBLIĘdo czytania, a ZapanujeŚWIĘTY SPOKÓJ, a przy okazji każdy będzie(z)BAWIONY!

K
KTS

wszędzie piszą i głoszą że PRL zwany teraz reżimem komunistycznym krótko ludzi za buziunie trzymał i na nic nie pozwalał z tu zdjęcia z procesji Bożego Ciała i to w stanie wojennym prezentowane,dlaczego perfidnie kłamiecie i obczerniacie PRL

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3