Bramka Arkadiusza Milika w meczu Ajaksu z Apoelem. Lewandowski zaliczył drugą połowę

Arkadiusz Milik jesienią wszystko zamienia w złoto i to zarówno w klubie, jak i w reprezentacji Fot. ekstraklasa.net
Wydarzeniem ostatniej kolejki spotkań był debiutancki gol w Lidze Mistrzów Arkadiusza Milika, w barwach Ajaksu Amsterdam, w meczu z Apoelem Nikozja.

Awans wywalczyły w środę Manchester City i Schalke 04, a FC Barcelona wyprzedziła w tabeli PSG.

Snajper Ajaksu doczekał się trafienia w 74. minucie pojedynku po podaniu Davy’ego Klaassena i płaskim strzale z 7 metrów. Dla 20-latka nie było to jedyne udane zagranie w spotkaniu, w którym Holendrzy zdeklasowali ry Cypryjczyków.
W końcówce pierwszej połowy Milik został sfaulowany w obrębie pola karnego i arbiter wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił Lasse Schoene. Po zmianie stron nasz rodak przytomnie zachował się w „16” i dograł piłkę lepiej ustawionemu Duńczykowi, który nie zmarnował dogodnej okazji. Ajax rozgromił przeciwnika i wiosną zagra w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Milik w środowy wieczór rozegrał 85 minut.

Tylko 45 minut zaliczył natomiast Robert Lewandowski (w przerwie zmienił Francka Ribery) w Bayernie Monachium. Mistrzowie Niemiec w meczu z CSKA grali już jednak tylko o „pietruszkę” i nie musieli zbytnio szafować siłami.
Szczeście nie dopisało w środę „Lewemu”. Najpierw jego strzał głową zablokował Wasilij Bieriezucki, a w 80. minucie po jego próbie piłka odbiła się od słupka. Skuteczniejsi okazali się koledzy Lewandowskiego – Sebastian Rode wykończył akcję Schweinsteigera, natomiast Mario Goetze okazał się lepszy od Igora Akinfiejewa w sytuacji sam na sam.
Na ławce obok Polaka usiedli Xabi Alonso i Arjen Robben. Zmiennicy nie zachwycili, a i tak po 45 minutach Bawarczycy prowadzili. Gola strzelił Thomas Mueller z rzutu karnego.

Dobre wieści dla polskich kibiców napłynęły także z Dortmundu. Łukasz Piszczek, który po ostatnich problemach zdrowotnych odpoczywał w meczu Ligi Mistrzów z Anderlechtem Bruksela (1:1), wziął bowiem udział w środowym treningu swojego klubu. Podobnie jak wracający po kontuzji Jakub Błaszczykowski.

Piszczek doznał urazu mięśnia czworogłowego w ligowym meczu z Eintrachtem Frankfurt (0:2). Wprawdzie polski obrońca zagrał w następnej kolejce Bundesligi z Hoffenheim (1:0), ale we wtorkowym spotkaniu z Anderlechtem trener Juergen Klopp w trosce o zdrowie zawodnika dał mu odpocząć.

W meczu Ligi Mistrzów zagrał natomiast (od 84. minuty) Jakub Błaszczykowski, dla którego było to pierwsze spotkanie o punkty w 2014 roku. Pomocnik reprezentacji Polski w styczniu zerwał więzadła w kolanie i przechodził żmudną rehabilitację, a we wrześniu przytrafił mu się uraz uda i znowu wypadł z gry. Wiosną powinien być już jednak w pełni formy.

Grupa E
AS Roma – Manchester City 0:2.
Bramki: Nasri (60), Zabaleta (86).
Bayern Monachium – CSKA Moskwa 3:0. Bramki: Mueller (18, karny), Rode (84), Goetze (90).