Jacek Czaplewski
2 liga. To była niezwykle emocjonująca kolejka. W meczu na szczycie Polonia Warszawa jako lider wygrała na wyjeździe z dotychczasowym wiceliderem, Kotwicą Kołobrzeg 2:1. Zwycięskie bramki drużyna Czarnych Koszul strzeliła jeszcze przed przerwą. Polecamy magazyn skrótów 28. kolejki.

Bramki z 28. kolejki 2 ligi. Sukces Polonii Warszawa

Piękne słońce, 2745 osób na trybunach, a na boisku wicelider kontra lider. Spotkanie w Kołobrzegu spełniło wszystkie warunki adekwatne dla hitu. Gdyby Kotwica wygrała z Polonią to zrównałaby się z nią punktami. Punkty pojechały jednak do stolicy, dlatego różnica wynosi sześć punktów. No i Kotwica nie jest już druga, lecz czwarta w ligowej tabeli.

Liderująca Polonia najlepiej wypadła przed przerwą. Prowadzenie dał jej Paweł Tomczyk. Uderzył z lewej nogi po zagraniu Bartosza Biedrzyckiego. Sześć minut później było w zasadzie po wszystkim. Michał Bajdur popisał się świetnym otwierającym podaniem, którego nie zmarnował Wojciech Fadecki. Kotwica odpowiedziała dopiero w 90 minucie po główce Sebastiana Murawskiego.

Porażkę aż 0:4 z KKS 1925 Kalisz zanotowały rezerwy Lecha Poznań. Motor Lublin przegrał w Puławach, a Stomil Olsztyn dał lekcję rezerwom Śląska Wrocław.

2. LIGA w GOL24

Nie ma w Polsce lepszych ultrasów od Legii Warszawa. W ogóle niewielu lepszych znajdziecie się w Europie. Przed finałem Pucharu Polski warto więc przypomnieć sobie najlepsze oprawy grupy "Nieznani Sprawcy" działającej na Żylecie. To sektorówki i kartoniady z ostatnich lat, głównie ze stadionu przy Łazienkowskiej i PGE Narodowego. Zobaczcie nasz ranking, który najpewniej trzeba będzie zaktualizować 2 maja po meczu Rakowem Częstochowa, o ile kibice nie zbojkotują tego wydarzenia.