Brawo piłkarze Warty. Zieloni wygrali w Wejherowie 3:2

LUMAR, MAC
Warta wygrała w Wejherowie
Warta wygrała w Wejherowie Grzegorz Dembiński
Doskonale spisali się w sobotę piłkarze Warty Poznań spotkaniu 9. kolejki rozgrywek II ligi. Podopieczni Tomasza Bekasa wygrali z Gryfem w Wejherowie 3:2 (2:1). Drugie zwycięstwo w sezonie i pierwsze punkty zdobyte na wyjeździe nie pozwoliły wprawdzie zielonym na opuszczenie strefy spadkowej, ale Warta awansowała w tabeli z 17. na 15. miejsce i ma w dorobku 9 punktów, tyle samo co kilka wyprzedzających poznaniaków drużyn.

Niespodziewany sukces przetrzebionej kontuzjami Warty jest tym większy, że od 40. minuty drużyna Tomasza Bekasa musiała grać w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Fraszek Siwek

Bohaterem spotkania był bramkarz Warty Tomasz Laskowski, który wielokrotnie kapitalnymi interwencjami ratował zespół przed stratą goli, a w 69. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Roberta Chwastka.

Bramki dla Gryfa strzelili Przemysław Mońka (18) i Daniel Ciechański (89), natomiast w Warcie na listę strzelców wpisali się Filip Brzostowski (13), Michał Ciarkowski (28) oraz Łukasz Białożyt (49).