Brąz poznańskich wioślarzy na PŚ w Lucernie

Wiktor Chabel (na zdjęciu) i jego koledzy z reprezentacyjnej czwórki zasygnalizowali w Szwajcarii, że na MŚ do USA mogą jechać z medalowymi aspiracjami Fot. Archiwum PZTW
Biało-czerwoni zdobyli w Lucernie dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal w finałowych regatach Puchar Świata w wioślarstwie. W klasyfikacji medalowej nasza ekipa podzieliła miejsca 2-4 z Australią i Włochami. Wygrała Nowa Zelandia z dorobkiem 6-1-0. Za Polską uplasowały się Niemcy (2-0-1) i Francja (1-2-2).

W niedzielę zwycięstwo odniosła kobieca czwórka podwójna. W sobotę najlepszy w jedynkach wagi lekkiej był Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica). Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) oraz Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) prowadziły od startu do mety, kontrolując przebieg wyścigu. Uzyskały czas 6.17,310 i wyprzedziły Holenderki (6.18,01) oraz Australijki (6.24,59). Kobus i Springwald to brązowe medalistki igrzysk w Rio de Janeiro w tej konkurencji. Tamtą osadę uzupełniały Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska.

W ostatnich w tym sezonie zawodach PŚ Polacy pięciokrotnie stawali na podium. Drugie miejsca zajęły dwójka podwójna wagi lekkiej Weronika Deresz (WTW Warszawa), Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia) oraz dwójka podwójna Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń), Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk).

Na trzeciej pozycji uplasowała się czwórka podwójna - Wiktor Chabel (Posnania), Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Dariusz Radosz (Lotto Bydgostia) i Adam Wicenciak (KW 04 Poznań).

Regaty w Lucernie były ostatnim sprawdzianem seniorów przed MŚ w amerykańskiej Sarasocie, które odbędą się od 24 września do 1 października.