Brązowe medale weterana w Izmirze

ŁOS
Sylwester Lorenz - drugi z prawej
Bardzo dobry występ lekkoatlety AZS Poznań w mistrzostwach Europy weteranów, które odbyły się w tureckim Izmirze.

Sylwester Lorenz, mieszkaniec Lubonia dwukrotnie stanął na trzecim stopniu podium w kategorii wiekowej +60.
Pierwszy medal Polak wywalczył w dziesięcioboju (100 m, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, 400 m, 100 m ppł, rzut dyskiem, skok o tyczce, rzut oszczepem, 1500 m). Kolejny krążek Lorenz zdobył w konkurencji 100 m ppł z wynikiem 17:43.

– Z występu w Izmirze jestem zadowolony z dwóch powodów. Wyniki jakie uzyskiwałem przed mistrzostwami Europy nie wskazywały, że zdobędę medal. Po drugie w swojej kategorii wiekowej będą startował jeszcze tylko przez rok. Młodsi rywale już depczą mi po piętach – mówi Sylwester Lorenz.

Warto podkreślić, że w Turcji bardzo dobrze zaprezentował się inny Wielkopolanin – Czesław Roszyk. Reprezentant klubu Olimpijczyk Pogorzela zdobył w konkurencjach rzutowych cztery medale (złoty, srebrny i dwa brązowe).

Najbliższe plany startowe Sylwestra Lorenza to udział w mistrzostwach Polski w pięcioboju lekkoatletycznym w Zielonej Górze. Natomiast w przyszłym roku chciałby wziąć udział w halowych mistrzostwach Europy weteranów w Toruniu i mistrzostwach świata w Lyonie.