Bródka piąty, a Szymański jedenasty na PŚ w Berlinie

Jan Szymański wciąż walczy o powrót do najwyższej formy, tym razem na torze w Berlinie, gdzie kiedyś wygrywał zawody Pucharu Świata Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Pierwszy dzień zawodów o PŚ w łyżwiarstwie szybkim w Berlinie rozpoczął się od startów na 500, 1000 m kobiet oraz 500 i 1500 m mężczyzn. Na tym ostatnim dystansie piąte miejsce zajął mistrz olimpijski z Soczi, Zbigniew Bródka. Poznaniak Jan Szymański był jedenasty.

Z kolei trzecie miejsce na dystansie 500 m w grupie B wywalczył Artur Nogal. W pozostałych konkurencjach siódme miejsce na 500 m zajęły Natalia Czerwonka, a na 1000 m – Luiza Złotkowska.