Budma 2019: W Iglicy wręczono statuetki im. Rogera...

  Budma 2019: W Iglicy wręczono statuetki im. Rogera Sławskiego

  MRT

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Budma 2019: W Iglicy wręczono statuetki im. Rogera Sławskiego
  1/13
  przejdź do galerii

  Budma 2019: W Iglicy wręczono statuetki im. Rogera Sławskiego ©Grzegorz Dembiński

  Targi Budma 2019, trwające na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, obfitują w wiele wydarzeń towarzyszących. W Iglicy wręczono statuetki im. Rogera Sławskiego najwybitniejszym przedstawicielom wielkopolskiego budownictwa.
  Wielkopolska Izba Budownictwa, działająca w regionie od 27 lat, tradycyjnie już w trakcie trwania targów budowlanych Budma 2019, wyróżniła najważniejszych przedstawicieli wielkopolskiego budownictwa. Izba od lat zrzesza kilkaset podmiotów, firm, związanych z branżą budowlaną.

  - Od lat promujemy firmy i osoby, które kultywują wartości wyznawane przez Rogera Sławskiego, wybitnego architekta. Sławski był wybitnym Polakiem, Wielkopolaninem, patriotą - zaznaczył Zenon Kierczyński, prezes zarządu Wielkopolskiej Izby Budownictwa.

  Roger Sławski zasłynął z rozbudowy hotelu Bazar w Poznaniu, stworzył projekty ratusza w Lipsku i Bremie. W Poznaniu zrealizował według własnych projektów między innymi gmachy: Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Banku Przemysłowców, Towarzystwa Ubezpieczeniowego Union, Hotelu Francuskiego.
  Zobacz galerię
  Od lat nagrody jego imienia przyznawane są wybitnym osobom i firmom za osiągnięcia w dziedzinie budownictwa. W gali uczestniczyli przedstawiciele świata polityki, eksperci, przedstawiciele firm branżowych, reprezentanci izb i organizacji gospodarczych oraz szkolnictwa wyższego. Wśród gości był dr Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, minister Norbert Książek, główny inspektor nadzoru budowlanego, poseł Jacek Tomczak, wiceprezydent Bartosz Guss, Aida Januszkiewicz Piotrowska, wielkopolski wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

  W tym roku wielkopolską firmą roku w budownictwa została spółka Aluplast - jeden z największych na rynku dostawców systemów okiennych z PVC. Za edukację na poziomie szkolnictwa zawodowego i wyższego oraz propagowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, konstrukcyjnych i materiałowych w budownictwie nagrodzono Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej. Wielkopolskim człowiekiem roku w budownictwie został Stanisław Sipiński, polski architekt, autor m. in. Andersia Tower, Poznań Financial Centre czy wysokościowca Delta.

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Wielkie muzyczne show w Poznaniu! 12 wokalistów na scenie!

  Wielkie muzyczne show w Poznaniu! 12 wokalistów na scenie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.