Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa chlewni w Siedleminie pod znakiem zapytania. Gmina nie wyda zgody na budowę?

OPRAC.:
Justyna Piasecka
Justyna Piasecka
Mieszkańcy Siedlemina i okolic protestują przeciwko budowie chlewni
Mieszkańcy Siedlemina i okolic protestują przeciwko budowie chlewni Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym
We wtorek, 9 lutego, burmistrz Jarocina zapowiedział, że gmina nie wyrazi zgody na budowę chlewni w Siedleminie. Powodem takiej decyzji nie są jednak protesty mieszkańców, przeciwnych tej inwestycji.

O sprawie pisze Radio Poznań.

Podczas wtorkowej konferencji burmistrz Jarocina Adam Pawlicki ogłosił, że nie będzie zgody gminy na budowę chlewni przemysłowej w Siedleminie. Jednocześnie wskazał, że powodem tej decyzji nie są protesty mieszkańców, lecz problem z zaopatrzeniem chlewni w wodę.

Czytaj też: Największa chlewnia przemysłowa w Polsce ma powstać obok osiedla w Siedleminie. Mieszkańcy protestują. "Uciążliwe społecznie i środowiskowo"

– Na bazie opinii wodociągów, które nie zapewnią wymaganej ilości wody, bo nie mamy takiej ilości studni, żeby to zabezpieczyć i sieci, żeby dostarczyć. Bo ta ilość, która jest przewidywana w tym projekcie, to jest około 8 proc. produkcji wody w gminie. Więc to jest rzeczywiście dość spora ilość i tu w ten sposób mogę ewentualnie uspokoić i myślę wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, że ze strony gminy Jarocin nie będzie zgody na budowę takiej instalacji

– wyjaśnia burmistrz.

Pawlicki dodał, że jeśli inwestor złoży do gminy wniosek o wydanie warunków zabudowy, to gmina zażąda od niego zabezpieczenia chlewni w wodę.

Budowa chlewni na prawie 46 tys. świń w skali roku miałaby powstać nieopodal pierwszego w kraju osiedla, wybudowanego w ramach programu Mieszkanie Plus. Wzbudziło to protesty wśród mieszkańców Siedlemina i okolic.

Zobacz też: Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt. Co można kupić od wojska?

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje mienie wycofane z wojska. To nie lada gratka nie tylko dla miłośników militariów. Jeden z ośmiu zaplanowanych przez AMW przetargów odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Czas na złożenie ofert jest do 15 lutego i tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. Sprawdź, co możesz kupić od AMW na przetargu organizowanym w Poznaniu --->

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt. Przetarg AMW w ...

Najdłuższa nazwa miejscowości na świecie składa się z aż 188 znaków i jej wymówienie zajmuje aż 15 sekund. Co ciekawe, chodzi o pełną nazwę Bangkoku, czyli stolicy Tajlandii, która brzmi: "Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit". Nazwy polskich miejscowości nie są aż tak długie, ale i tak robią wrażenie - najdłuższa z nich liczy 40 znaków. Zobacz najdłuższe nazwy miejscowości w Polsce ------>

Najdłuższe nazwy miejscowości w Polsce. Najdłuższa ma aż 40 znaków!

Zobacz też: Hipermarkety mają nowy sposób na zakaz handlu w niedzielę:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski