Zakład Volkswagen Crafter pod Wrześnią jest ukończony w 95 procentach. Produkcja ruszy od drugiej połowy 2016 roku. Ma być nowocześnie i ekologicznie.

Budowa najnowszej fabryki Volkswagena w Białężycach pod Wrześnią przebiega zgodnie z planem - informują przedstawiciele Volkswagen Poznań. Jej oficjalne otwarcie ma nastąpić jesienią tego roku. Zakład jest już gotowy prawie w stu procentach, jednak produkcja modeli Volkswagen Crafter zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2016 roku. Na powierzchni 300 boisk sportowych ma działać nowoczesna hala budowy karoserii, lakiernia, hala montażu, park dostawców, dział samochodów specjalnych oraz dział produkcji pilotażowej.

- Nowy Volkswagen Crafter będzie zupełnie nową konstrukcją, w pełni opracowaną, zaprojektowaną i zrealizowaną przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe.

Ten samochód będzie zupełnie nową jakością i zaprezentuje kompletnie inny, wyższy poziom wyrafinowania i rzemiosła w dziedzinie pojazdów dostawczych - zapowiada z dumą Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Docelowo w Białężycach rocznie ma być produkowanych  17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę, co w  efekcie daje 100 tysięcy aut rocznie i to w ponad 50 różnych wariantach. Oprócz tego, że nowe rodzaje samochodów Volkswagen mają być w stu procentach dopasowane do potrzeb klientów,  ich produkcja ma przebiegać w sposób nowoczesny, a zarazem ekologiczny.

W fabryce zastosowany zostanie między innymi nowy proces lakierowania, który nie będzie wymagał używania ogromnych ilości wody. To zdecydowanie wpłynie nie tylko na spadek zużycia , ale i na ilość generowanych przez zakład odpadów.  - W projekcie Crafter wdrożyliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednak nie będziemy produkować tylko w sposób nowoczesny i według najnowszego stanu techniki, ale i ekologiczny - zapewnia Ralf Nitzschke, dyrektor Zakładu Crafter we Wrześni.

Docelowo pracę w fabryce ma znaleźć 3000 osób. Ich rekrutacja rozpoczęła się już w zeszłym roku. W dalszej perspektywie w Białężycach na terenie zakładu ma powstać dodatkowo Centrum Treningowe. Praca ma się odbywać na trzy zmiany.

Szkolnictwo a VW

Przedstawiciele Zespołu Szkół Politechnicznych, firmy Volkswagen i Gestamp podpisali umowy o współpracy. Dzięki temu 20 uczniów już od nowego roku szkolnego rozpocznie naukę o profilu mechanik precyzyjny. To kolejna klasa zawodowa utworzona pod patronatem Volks-wagen Poznań. Firma już od blisko jedenastu lat szkoli uczniów w kilku zawodach. Dodatkowo Volks-wagen Poznań już teraz prowadzi wstępne rozmowy na temat powoływania w przyszłości kolejnych klas patronackich we Wrześni. Mają to być zawody związane z lakiernictwem oraz blacharstwem  samochodowym.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!