Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa trasy S5: Węzeł Konarzewo warunkowo przejezdny od soboty. W lipcu będą otwierane kolejne

MW
Tak wyglądała sytuacja na węźle w Konarzewie pod koniec maja tego roku. Teraz wiadukt jest warunkowo przejezdny.
Tak wyglądała sytuacja na węźle w Konarzewie pod koniec maja tego roku. Teraz wiadukt jest warunkowo przejezdny. Paweł F. Matysiak
Pod koniec maja pisaliśmy w "Głosie" o problemach mieszkańców Konarzewa. Tamtejsza droga dojazdowa do Poznania została zamknięta dziewięć miesięcy temu. Pierwotnie miała być zamknięta kilkukrotnie krócej. W sobotę wreszcie została otwarta, ale tylko tymczasowo. Na budowie trasy S5 interweniował także wojewoda wielkopolski.

Wojewoda rozmawiał o możliwych sposobach rozwiązania problemów z budową trasy S5 na odcinku od autostrady A2 do Wronczyna. W ostatnich tygodniach coraz więcej mówi się o kolejnych kłopotach i przesunięciach terminów tej ważnej drogi ekspresowej.

Czytaj więcej: Budowa S5: Zamknęli drogę na 3 tygodnie. Po 9 miesiącach wciąż nie ma przejazdu

Pod koniec maja pisaliśmy o problemach mieszkańców Konarzewa, którzy po zamknięciu drogi dojazdowej do Poznania muszą nadkładać drogi o kilkanaście kilometrów i korzystać z objazdów. Ulica Poznańska była zamknięta od dziewięciu miesięcy, mimo że pierwotnie nieprzejezdna miała być kilkukrotnie krócej.

W sobotę węzeł w Konarzewie został warunkowo otwarty. Poprosiła o to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na miejscu kontrolę przeprowadził Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Mimo nie do końca zakończonych prac - zezwolił na warunkowe użytkowanie drogi.

Sprawdź: Trasa S5: Kolejne komplikacje przy budowie. Mieszkańcy odciętych od świata miejscowości zapowiedzieli protest
– Mam nadzieję, że warunkowe pozwolenie na użytkowanie choć w części zniweluje problemy komunikacyjne, choć wszystkie roboty nie zostały jeszcze zakończone. W związku z tym apeluję o zachowanie szczególnej uwagi i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – komentuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, do którego docierały głosy niezadowolonych mieszkańców miejscowości zlokalizowanych wzdłuż budowy trasy S5.

- W związku z niewykonaniem wszystkich robót wykończeniowych i niektórych elementów związanych z wiaduktem, zobowiązano inwestora do ich zakończenia do końca października 2018 r. Z powodu niewykończenia ścieżki pieszo-rowerowej i zatok autobusowych dopuszczono jedynie ruch samochodowy w oparciu o tymczasową organizację ruchu – mówi Aida Januszkiewicz-Piotrowska, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowalnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski