Bydgoszczanka 13 lat żyła z mężczyzną i urodziła mu 3 córki. Nie wiedziała jednak, że jest żonaty i ma inne dzieci

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Kobieta nie wiedziała, że związuje się z żonatym, dzieciatym mężczyzną. Mówił przecież, że jest bezdzietnym kawalerem. Teraz bydgoszczanka została sama z córkami
Kobieta nie wiedziała, że związuje się z żonatym, dzieciatym mężczyzną. Mówił przecież, że jest bezdzietnym kawalerem. Teraz bydgoszczanka została sama z córkami 123RF
Bydgoszczanka żyła w wolnym związku. Urodziła partnerowi 3 córki. W pechowym, 13. roku tego wspólnego życia dowiedziała się, że luby ma i żonę, i inne dzieci. Zapomniał jej o nich powiedzieć.

Zobacz wideo: Powrót do szkół w reżimie sanitarnym.

Miała 22 lata, fajną pracę w sklepie, marzenia o ślubie i o tradycyjnej rodzinie. On był 4 lata od niej starszy i od razu wpadł jej w oko.

- Mieszkał w Warszawie, a przyjechał do Bydgoszczy do pracy w delegacji – opowiada dzisiaj 35-latka. - Zaczęliśmy się spotykać. Najpierw randkowaliśmy sobie, chodząc po mieście, kawkując i spacerując nad Brdą. Wiedziałam, że mu się podobam. Nie liczyłam jednak na deklaracje z jego strony, bo on tu jedynie gościł. Jego dom czekał w stolicy.

Sytuacja wymknęła się dziewczynie spod kontroli. Zakochała się. - Wtedy też usłyszałam od niego, że już nie wraca do Warszawy i chce zostać ze mną – opowiada kobieta. - To był mój pierwszy poważny facet. Na razie ostatni.

Szybko stworzyli parę i rodzinę

Rodzice bydgoszczanki nie żyją, ale dalsi krewni dziwili się, że tak szybko pozwoliła chłopakowi wprowadzić się do swojego mieszkania. Znowu się dziwili, gdy po pół roku okazało się, że będzie dziecko. Urodziła się pierworodna córka. Potem następna. I jeszcze jedna.

Nie spełniło się jej marzenie o weselu z pompą, ale spełniło to o rodzinie.

Ona: - On nie chciał ślubu. Przekonywał, że wydatek niepotrzebny. I papierek na potwierdzenie tego, jak nam jest, tak samo niepotrzebny. Nazywaliśmy siebie nawzajem żoną i mężem. Wystarczyło.

35-latka kontynuuje: - Byliśmy samowystarczalni, chociaż on nie pracował, odkąd mnie poznał i kontrakt w Bydgoszczy mu się skończył. Prawie wszystko ja ogarniałam. Pracowałam, zajmowałam się dziewczynkami, domem. Robiłam zakupy, a po przeprowadzce na większe mieszkanie - też remonty. Z niego był taki majster, że jak miał wymienić przepaloną żarówkę, to lampkę potłukł.

A propos lampki: kobiecie nie zapalała się czerwona lampka w głowie, gdy zaczynał się temat rodziny narzeczonego. - Nigdy nikogo z jego strony nie poznałam. Ani razu mnie, ani dziewczynek, nie zaprosił w swoje strony. Wszystkie święta spędzaliśmy u nas. Jego mama zmarła dawno temu. Z tatą miał słaby kontakt. Brat czasem do niego dzwonił, ale gdy mąż odbierał telefon, a byłam w pobliżu, odpowiadał, że oddzwoni, bo jest zajęty. Zajęty nie był. Siedział na kanapie i oglądał film.

Bydgoska Karta Rodziny dla tej rodziny

Tajemnica wypłynęła przypadkiem. - Postanowiłam wyrobić Bydgoską Kartę Rodziny, upoważniającą do korzystania ze zniżek. To dla rodzin wychowujących przynajmniej troje dzieci. Nie tylko małżeństwa mogą się o nią ubiegać. Rodzice, pozostający w nieformalnym związku, też. Musiałam jednak partnera zameldować u siebie. Żaden problem. Złożyłam w ratuszu wniosek o kartę. Czekałam na odpowiedź.

Zanim przyszła odpowiedź, przyszedł dzielnicowy. - Do męża, nie do mnie. Poprosił o rozmowę sam na sam. Poszli do drugiego pokoju, zostawiając uchylone drzwi. Nie miałam w zwyczaju podsłuchiwać, ale tym razem ciekawość zwyciężyła.

Słyszała urywki, coś o żonie. - O mnie beze mnie gadają? - pomyślała, ale myliła się.

Kiedy policjant wyszedł, zapytała męża, co się dzieje. - Odparł, że dzielnicowy przyniósł mu mandat za szybką jazdę. Zdumiałam się, bo przecież funkcjonariusz nie musiał wręczać tego świstka na osobności.

Kobiecie wizyta dzielnicowego nie dawała spokoju. Tak długo naciskała męża, żeby powiedział, co jest grane, aż to zrobił. Wtedy ona zamarła.

- Ma żonę. Nie byłą, lecz obecną, i dwie nastoletnie córki - wzdycha bydgoszczanka. - Zostawił je 13 lat wcześniej w domu, w Warszawie. Po przyjeździe do Bydgoszczy kontakt z nimi urwał. Żona przez 1,5 roku z adwokatem go szukali po całym kraju, żeby dostarczyć mu pozew o rozwód. To ten pozew przyniósł wtedy do naszego domu dzielnicowy. Parę dni wcześniej namierzyli łajdaka.

Gdy bydgoszczanka poznała prawdę, powiedziała: wynocha! Tego samego dnia spakowała facetowi walizki. Zmieściły się tylko ciuchy. - Dałam mu tydzień na zabranie reszty rzeczy. Miał szczęście, że się wyrobił. Inaczej wyrzucałabym przez okno, jak w filmach pokazują. Zresztą tamten etap mojego życia przypominał film. Horror, dokładnie.

Okazało się, że z jego rodziny tylko brat wiedział o podwójnym życiu brata. - Pewnie dlatego, gdy dzwonił do mojego męża, przepraszam: eksmęża, ten wychodził z pokoju albo obiecał oddzwonić.

Tata przez telefon

35-latka nie ma pojęcia, gdzie mieszka ojciec ich córek. - Nie będę wnikać - przekonuje. - Z dziewczynkami ostatnio kontaktuje się jedynie telefonicznie. Przed koronawirusem jeszcze je u nas odwiedzał. Odkąd nastała pandemia, odpuścił spotkania. Ustaliłam natomiast, że oficjalnie nigdzie nie pracuje. Nie płaci więc na dzieci. Państwo przekazuje mi alimenty na dziewczynki. Plus taki, że one przyzwyczaiły się, że tata jest tylko przez telefon. Na telefon to on nie jest, bo my nie mamy jego numeru. Dzwoni z zastrzeżonego.

Żona warszawska i żona bydgoska nigdy się nie spotkały. - Nie było takiej potrzeby. Wiem tylko, że rozwiodła się z nim. Ja papierami rozwodowymi rzucić mu nie mogłam, bo ślubu nie braliśmy. Na odchodne rzuciłam się za to na niego z pięściami. Nie żałuję.

Podobne historie też się działy. - Po śmierci dziadka odkryliśmy, że miał dwie żony - zaczyna inna bydgoszczanka. - Znaleźliśmy pożółkłe zdjęcia i listy. Dzięki nim przejrzeliśmy na oczy. Z pierwszą żoną, tą oficjalną, miał córkę, jedynaczkę, czyli moją mamę. Z drugą ożenił się, nie mając rozwodu z moją babcią.

Popełnił bigamię. Oba małżeństwa zawarł krótko po wojnie, w odstępstwie paru lat. Wtedy o komputerach nikt nie słyszał. Urzędy stanu cywilnego prowadziły rejestry papierowe. Nie sposób było sprawdzić, czy osoba, podająca się za stanu wolnego, naprawdę taką jest.

Wnuczka znalazła w Bydgoszczy grób drugiej żony dziadka. - Zobaczyłam obok jej pomnika miejsce zarezerwowane dla dziadka. Miał nawet przygotowaną tabliczkę. Imię, nazwisko, data urodzenia się zgadzały. Druga żona wierzyła, że spocznie w małżeńskim grobie. Tyle, że miejsce obok niej pozostało puste, ponieważ dziadka pochowaliśmy na cmentarzu kilkadziesiąt kilometrów dalej, z jego pierwszą żoną. Ironia losu: żona nr 1 i żona nr 2 o sobie wiedziały. To wyczytaliśmy w listach.

Bigamia to przestępstwo przeciw rodzinie i opiece

Bigamia, czyli pozostawanie w związku małżeńskim z osobą, która już jest w takim związku, stanowi przestępstwo „przeciw rodzinie i opiece”. Tak wskazuje Kodeks karny, art. 206: kto zawiera małżeństwo, pomimo że pozostaje w związku małżeńskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Co roku polska policja stwierdza maksymalnie 4 tego rodzaju przestępstwa. Wyjątki się zdarzają. W 2011 roku padł rekord. Ujawniono 10 przypadków bigamii.

Mieszkanka Żar, lat 60, wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W Polsce zostawiła męża, ale za oceanem poślubiła drugiego. Drugi małżonek, 62-latek, też miał wcześniej żonę. I też z nią się nie rozwiódł, gdy ponownie stawał na ślubnym kobiercu, tym amerykańskim. Bigamia wyszła na jaw 4 lata później. Do USC w Żarach wpłynął amerykański akt zawarcia małżeństwa wraz z wnioskiem o zarejestrowanie go w tutejszej księdze.

W wybranych krajach z dominującym islamem bigamia jest dozwolona, chociażby w Iranie. Pierwsza żona musi natomiast zgodzić się na drugi ożenek męża. Poligamia z kolei, inaczej wielożeństwo, to małżeństwo z więcej niż jedną osobą w jednym czasie. Jest legalna m.in. w Arabii Saudyjskiej, Sudanie, Nigerii i Senegalu. Z tym, że dopuszcza się tam małżeństwo mężczyzny z więcej niż jedną kobietą równocześnie, nie odwrotnie.

Oscar Wilde, irlandzki poeta i prozaik, mawiał: - Bigamia polega na tym, że ma się o jedną żonę za dużo. Monogamia też.

- Po tych moich przejściach czuję, że miałam o jednego męża za dużo, choć on mężem tak naprawdę nie był - kończy 35-latka.

Okazje

Szukasz prezentu dla dziewczyny, partnerki, żony?

miejsce #1

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

39,90 zł21,46 zł-46%
miejsce #2

Mango

Mango Kolczyki Marlin 87025666 Beżowy

49,99 zł29,99 zł-40%
miejsce #3

Mango

Mango Naszyjnik Mowgli 87045664 Beżowy

69,99 zł44,99 zł-36%
miejsce #4

Tory Burch

Tory Burch Kolczyki Crystal Logo Stud Earring 53423 Różowy

489,00 zł349,00 zł-29%
miejsce #5

Tory Burch

Tory Burch Naszyjnik Kira Pave Delicate Necklace 61725 Złoty

429,00 zł309,00 zł-28%
miejsce #7

Elisabetta Franchi

Elisabetta Franchi Kolczyki OR-2MC-11E2-V120 Złoty

569,00 zł459,00 zł-19%
miejsce #9

Guess

Guess Kolczyki JUBE70 009JW Złoty

219,00 zł189,00 zł-14%
miejsce #12

PIERŚCIONEK ZŁOTY Z SZAFIRAMI I BRYLANTAMI 1,23CT

5 289,00 zł5 289,00 zł
miejsce #14

Stilista

Stilista Fotel + Masaż + Ogrzewanie 40040210

1 099,00 zł1 099,00 zł
miejsce #16

Police

Police łańcuszek PJ.25504PSS/01

201,00 zł201,00 zł
miejsce #17

Stelmach

Stelmach Złote Obrączki Ślubne Klasyczne Fazowane Pr.585 5Mm

1 215,00 zł1 215,00 zł
miejsce #18

Best Diamonds

Best Diamonds Złoty Pierścionek Z Brylantami 0,20Ct 585 Galaktyki ...

1 770,00 zł1 770,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Szukasz prezentu dla chłopaka, partnera, męża?

miejsce #1

Victorinox

Victorinox Adventurer 0.8953

177,65 zł57,00 zł-68%
miejsce #2

Proline

PROLINE WKRęTAKI PRECYzYJNE ILOść 6 Ni-Cr-Mo 10225

72,59 zł26,50 zł-63%
miejsce #5

Wittchen

Wittchen Rękawiczki Męskie 39-6-704-GC Granatowy

279,00 zł199,00 zł-29%
miejsce #6

Yato

Yato Wkrętak udarowy YT-2802

78,71 zł57,00 zł-28%
miejsce #7

Polo Ralph Lauren

Polo Ralph Lauren Rękawiczki Męskie Suede Sandwich Glove ...

449,00 zł329,00 zł-27%
miejsce #8

Wera

Wera Zestaw wkrętaków Big Pack 300 05105630001

344,00 zł263,42 zł-23%
miejsce #10

Meteor

Meteor Scyzoryk Wasp

41,28 zł35,99 zł-13%
miejsce #11

Sata

Sata zestaw 15 wkrętaków precyzyjnych 09317

186,99 zł185,99 zł
miejsce #12

Victorinox

Victorinox 1.6795.XAVT

2 166,00 zł2 166,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Słodki prezent sprawdzi się na pewno

miejsce #1

Wedel

Wedel Czekolada Biała 80g

43,50 zł2,90 zł-93%
miejsce #2

Wiha Gmbh Czekolada Nussbeisser Gorzka 100G

9,56 zł5,20 zł-46%
miejsce #5

Lindt

Lindt Praliny Lindor Assorted Box Mix Smaków 150G

37,44 zł24,96 zł-33%
miejsce #12

Green Touch

DUŻY ZESTAW PRZETWORÓW NATURALNY KOSZ PREZENTOWY

129,00 zł119,00 zł-8%
miejsce #16

Lindt

Lindt Pralines Classic 125g

33,00 zł33,00 zł
miejsce #17

Green Touch

Green Touch Kosz Prezentowy Z Herbatą I Dużą Czekoladą

65,00 zł65,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Wideo

Materiał oryginalny: Bydgoszczanka 13 lat żyła z mężczyzną i urodziła mu 3 córki. Nie wiedziała jednak, że jest żonaty i ma inne dzieci - Gazeta Pomorska

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
29 stycznia, 21:57, unhjo:

Tak to jest z tymi jazdami na kartę rowerową, można od biedy pożyć kilka lat ale gdy się planuje dzieci to ma być ślub nie ważne czy cywilny czy konkordatowy ale ślub sankcjonujący związek i zapobiegający takim sytuacjom. Swoją drogą "bohater" artykułu nie był żadnym bigamistą tylko osobą żonatą z kochanką i dziećmi ze związku pozamałżeńskiego.

Żonaty mężczyzna z kochanką i dzieckiem. Zjawisko częste, zbyt częste !

u
unhjo

Tak to jest z tymi jazdami na kartę rowerową, można od biedy pożyć kilka lat ale gdy się planuje dzieci to ma być ślub nie ważne czy cywilny czy konkordatowy ale ślub sankcjonujący związek i zapobiegający takim sytuacjom. Swoją drogą "bohater" artykułu nie był żadnym bigamistą tylko osobą żonatą z kochanką i dziećmi ze związku pozamałżeńskiego.

Q
Qu
29 stycznia, 11:45, Gość:

Znam taką samotną matkę, która ma 4 dzieci(1 niepełnosprawne umysłowo) i nie przepracowała w życiu ani dnia. Mieszka na wsi przy rodzinie i dostaje od Państwa i Gminy taką pomoc, że śmieje się z sąsiadów na emeryturach z KRUSu ( za ciężką pracę na roli). Dzieci są niegrzeczne, źle się uczą i strach pomyśleć co z nich wyrośnie. Widzą jak lekko żyć. Patologai !

to sie wpisuje w ochrone zycia poczetego - niektorzy jednak stwierdza ze to produkcja nierobow - jedni i drudzy maja racje ;]

G
Gość

Znam taką samotną matkę, która ma 4 dzieci(1 niepełnosprawne umysłowo) i nie przepracowała w życiu ani dnia. Mieszka na wsi przy rodzinie i dostaje od Państwa i Gminy taką pomoc, że śmieje się z sąsiadów na emeryturach z KRUSu ( za ciężką pracę na roli). Dzieci są niegrzeczne, źle się uczą i strach pomyśleć co z nich wyrośnie. Widzą jak lekko żyć. Patologai !

S
Super Kobieta.

Alimenty : Trzy Razy Po Sześćset : ) : ) : ) i Trzy Razy z Funduszu Po Pięćset : ) : ) :)

G
Gość

3x alimenty (nawet z funduszu) oraz 3x 500 i da się żyć.Do roboty ! Głupota kosztuje !

E
Ewa

Brak wyobrazni i i rozumu złapała faceta i myślała że to będzie sam miód a tu dupa blada stary numer

Dodaj ogłoszenie