Były detektyw Krzysztof Rutkowski skazany na rok więzienia w...

  Były detektyw Krzysztof Rutkowski skazany na rok więzienia w zawieszeniu

  NK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Wielkopolsce Krzysztof Rutkowski zasłynął przede wszystkim przy zaginięciu Ewy Tylman
  1/5
  przejdź do galerii

  W Wielkopolsce Krzysztof Rutkowski zasłynął przede wszystkim przy zaginięciu Ewy Tylman ©Łukasz Gdak

  „Detektyw” Krzysztof Rutkowski został skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Sąd uznał, że prowadził działalność bez wpisu do rejestru firm detektywistycznych i bezprawnie pozbawił wolności trzech osób.
  Były detektyw miał w tej sprawie kilka zarzutów. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" był oskarżony m.in. o prowadzenie działalności w zakresie usług detektywistycznych bez wymaganego wpisu do rejestru, a także kierowania bezprawnym pozbawieniem wolności trzech osób, co miało miejsce w 2005 w Bytomiu.

  Obrońca Rutkowskiego wnioskował o uniewinnienie byłego klienta, przekonując, że ten działał „w stanie wyższej konieczności” i dokonał „obywatelskiego zatrzymania tych osób na gorącym uczynku”.

  Ostatecznie warszawski Sąd Okręgowy nie zmienił wcześniejszego wyroku z września 2017 roku i skazał Krzysztofa Rutkowskiego na karę roku więzienia w zawieszeniu. Wyrok jest prawomocny. Sam skazany zapowiedział, że będzie chciał wnieść kasację od tej decyzji sądu.

  – Moje biuro detektywistyczne nadal będzie działało i normalnie pracowało. Ja będę pracował w nim jako rzecznik prasowy i nadal będę właścicielem biura doradczego – przyznał też po wyjściu z sali rozpraw w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

  W Wielkopolsce Krzysztof Rutkowski zasłynął przede wszystkim przy zaginięciu Ewy Tylman. Przypomnijmy, że były detektyw przez kilka tygodni prowadził poszukiwania zaginionej 26-latki.
  Zobacz galerię

  POLECAMY:
  Szamotuły: Nie zdążyli napaść na kantor. Zwinęła ich policja - zobacz wideo:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo