Były napastnik Lecha i król strzelców ekstraklasy odzyskuje skuteczność we Włoszech. AC Monza i Christian Gytkjaer w drodze do Serie A?

Christian Gytkjaer odchodził z polskiej ligi w glorii super strzelca. Na razie jednak nie potwierdził jeszcze swoich wielkich umiejętności strzeleckich we włoskiej Serie B Lukasz Gdak
Były napastnik Lecha Poznań i król strzelców ekstraklasy, Christian Gytkjaer trafił do siatki w meczu włoskiej Serie B, Spal Ferrara - AC Monza (1:1). Duński snajper otworzył wynik spotkania w 13 min. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. Gytkjaer w drugiej połowie został zmieniony w 64 min Davide Diawa. Goście byli bliżsi zwycięstwa i po słabym początku sezonu mogą się uważać za jednego z poważniejszych kandydatów do awansu. Tak samo zresztą jak Gytkjaer, który w styczniu strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

"Już przy pierwszej bramkowek okazji Monza się nie pomyliła. Dany Mota perfekcyjnie podał do Gytkjaera, który wykorzystał sytuację sam na sam. W drugiej połowie to goście mieli przewagę, ale nie byli w stanie pokonać bramkarza Spal i spotkanie zakończyło się podziałem punktów" - napisał w relacji z meczu na szczycie Serie B dziennikarz La Gazetta dello Sport.

Duński napastnik w ostatnich meczach jest pewniakiem w ekipie Cristiana Brocchiego. W styczniu w czterech spotkaniach wychodził na boisko w wyjściowej jedenastce (zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty). Wcześniej jednak jego statystyki nie były zbyt imponujące. W sumie Gytkjaer ma na koncie cztery gole i pięć asyst. W zespole beniaminka radykalnie też się poprawiły nastroje, bo w ostatnich tygodniach Monza pnie się w górę tabeli. Do prowadzącego Empoli traci wciąż sześć punktów, a ma tyle samo punktów, co drugie w tabeli Chievo Verona. Za plecami klubu, którego właścicielem jest słynny Silvio Berlusconi, jest z kolei ich niedzielny rywal, czyli Spal Ferrara.